Przejdź do treści

Rally CommunicationUMA motowizja.jpg

UMA

5 Runda GSMP – pewna wygrana Szymona Łukaszczyka

Wyjątkowy upał towarzyszył zmaganiom 104 kierowców, którzy pojawili się na starcie 5 Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski – 10 Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą.
opublikowano28.07.2018

Dla kierowców klasyfikowanych w 9 Rundzie FIA EHC ( Mistrzostwa Europy FIA w Wyścigach Górskich) sobotnie podjazdy miały charakter treningowy. I właśnie lider klasyfikacji FIA EHC w kategorii 2 (competition) Christian Merli (ITA) był najszybszym zawodnikiem przedpołudniowych treningów, wyprzedzając Guya Demutha (LUX) i trzeciego w drugim podjeździe Fausto Bormoliniego (ITA).

W pierwszym podjeździe treningowym FIA EHC trzeci był Szymon Łukaszczyk (POL), kierowca z Zakopanego, który w tym sezonie debiutuje w wyścigach górskich

W podjazdach treningowych GSMP za Łukaszczykiem w czołówce dojeżdżali DUBAI, dawno nie oglądany na trasach wyścigów górskich Andrzej Szepieniec i Michał Ratajczyk. W czasie tego podjazdu na trasie wywieszono czerwoną flagę po awarii Waldemara Kluzy, walczącego o utrzymanie prymatu w klasyfikacji generalnej GSMP. Skoda Fabia S 2000 zgasła na trasie, na szczęście awarię udało się usunąć.

Pierwszy podjazd wyścigowy 5 Rundy Górskch Samochodowych Mistrzostw Polski odbył się bez dłuższych przerw, kilkakrotnie utylizowano rozlany na trasie olej z uszkodzonych silników. Na starcie zabrakło DUBAIA, którego wyeliminowała z wali awaria techniczna. Podjazd padł łupem Szymona Łukaszczyka, który wyprzedził Michała Ratajczyka i Vladimira Vitvera.

  1. Szymon Łukaszczyk (Mitsubishi Lancer Evo V) 2:11:733

  2. Michał Ratajczyk (Mitsubishi Lancer Evo IX) 2:13:041

  3. Vladimir Vitver (Audi TT-R DTM WTTR) 2:13:766

  4. Waldemar Kluza (Skoda Fabia S 2000) 2:13:962

  5. Mariusz Stec ( Ford Fiesta Proto Stecmotorsport) 2:17:585

W drugim podjeździe wyścigowym dominujący dotychczas Łukaszczyk musiał ustąpić Ratajczykowi, na trzecim miejscu znów zameldował się Vitver.

Zwycięzcą 5 Rundy GSMP został Szymon Łukaszczyk, puchar za drugie miejsce odebrał Michał Ratajczyk, któremu do wygranej zabrakło 155 tysięcznych sekundy! Na najniższym stopniu podium stanął Vladimir Vitver.

UMA

 

  1. Szymon Łukaszczyk 4:22:643

  2. Michał Ratajczyk 4:22:798

  3. Vladimir Vitver 4:28:109

  4. Waldemar Kluza 4:28:875

  5. Mariusz Stec 4:34:388

TABLICA OGŁOSZEŃ

W Grupie A najszybszym kierowcą okazał się Szymon Piękoś (Mitsubishi Lancer Evo VIII) a w Grupie N tryumfował Karol Krupa ( Mitsubishi Lancer Evo IX), obaj to zawodnicy Borg Warner Racing Team .

Obok zmagań współczesnych aut wyścigowych toczyła się także 5 Runda GSMP Historycznych. Swoją dominację utrzymał lider klasyfikacji Wojciech Koczeski (Subaru Legacy RS), który wyprzedził Marcina Kacperka ( BMW E 30 318 IS) i Wojciecha Myszkiera ( Volkswagen Golf GTI).

 

Niedziela 29 lipca to przede wszystkim podjazdy wyścigowe 9 Rundy FIA EHC – Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich oraz 6 Runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Zawody rozpoczną się o godz. 9.00 podjazdem treningowym GSMP, będącym także wolnym treningiem FIA EHC.

 

Relacje i wyniki na żywo:

- Radio: 100,3 FM

- www.wysciggorski.pl

- www.gsmp.pzm.pl

- www.wyniki-online.pl