Przejdź do treści

Rally CommunicationUMA motowizja.jpg

UMA

BorgWarner Racing Team po Wyścigu Górskim Banovce

Jedyny w tym sezonie „wyjazdowy” weekend Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski odbył się w ubiegły weekend w słowackich Banovcach.
opublikowano10.08.2018

 

Na trasie wyścigu bardzo dobrze wypadli reprezentanci BorgWarner Racing Team’u – Szymon Piękoś (Mitsubishi Lancer EVO 8) dwukrotnie triumfował w grupie A, a w grupie N podczas niedzielnej rundy niepokonany był Karol Krupa (Mitsubishi Lancer EVO 9). Obaj zawodnicy po ośmiu dotychczas rozegranych rundach mistrzostw pewnie prowadzą w punktacji zarówno grupy A, jak i grupy N.

Szymon Piękoś: W Banovcach zaliczyliśmy kolejny świetny weekend Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. W sobotę z nieba lał się żar, za to w niedzielę mieliśmy oberwanie chmury i zagadkę oponiarską. Na przesychający asfalt założyłem rajdowego slicka i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Czas, jaki udało się na tych oponach wykręcić zaskoczył nawet mnie. Dwa zwycięstwa w grupie A dają mi na tyle komfortową sytuację w tabeli sezonu, że postanowiłem nie startować w Sopocie i wobec odwołania zawodów w Czarnej Górze przed nami pozostał tylko wyścigowy weekend w naszej „domowej” Korczynie.

 

BorgWarner_UMA

Karol Krupa: Słowackie zawody mają dla mnie słodko – gorzki smak, a jest to głównie spowodowane awarią półosi, która przydarzyła się podczas sobotniego pierwszego podjazdu wyścigowego. Strata przez to poniesiona była już nie do odrobienia i ciężko było marzyć nawet o podium w grupie N. Za to w niedzielę, za wyjątkiem zamieszania z pogodą, wszystko poszło po naszej myśli i udało się pewnie zwyciężyć w „ence”, notując przy tym wysoką pozycję w klasyfikacji generalnej. Podobnie jak Szymon nie wystąpię w sopockich rundach GSMP, ale w ramach odskoczni od wyścigów już w piątek weźmiemy udział w Rajdzie Rzeszowskim jako jeden z samochodów funkcyjnych.

Głównym sponsorem zespołu jest BorgWarner. Za obsługę techniczną samochodów odpowiadają Custom Technology, a patronat medialny sprawują TVP3 Rzeszów oraz portal Krosno112.pl. Szczegółowe informacje o startach zespołu można uzyskać na profilu www.facebook.com/BorgWarnerRacingTeam.