Przejdź do treści

Rally CommunicationUMA motowizja.jpg

BorgWarner Racing Team UMA

BorgWarner Racing Team wygrywa w 5. Wyścigu Górskim Magura Małastowska

Dwa dni trwała rywalizacja na trasie 5. Wyścigu Górskiego Magura Małastowska, który stanowił trzecią i czwartą rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.
opublikowano18.06.2018

Dwa dni trwała rywalizacja na trasie 5. Wyścigu Górskiego Magura Małastowska, który stanowił trzecią i czwartą rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Na starcie zawodów stanęło ponad 60 zawodników i nie zabrakło wśród nich reprezentantów BorgWarner Racing Team’u. Zarówno Szymon Piękoś (Mitsubishi Lancer EVO 8 grupy A), jak i Karol Krupa (Mitsubishi Lancer EVO 9 grupy N) zakończyli wyścigowy weekend z kompletem zwycięstw w swoich kategoriach i po czterech rundach GSMP pewnie przewodzą stawce zawodników w grupie A i grupie N.

Szymon Piękoś:
Chyba trudno było przed tym weekendem oczekiwać czegoś więcej. Do dwóch zwycięstw w Załużu dopisałem dwa kolejne w Magurze Małastowskiej, więc z kompletem punktów prowadzę w punktacji sezonu w grupie A. Trasa na Przełęcz Małastowską była w tym roku dość śliska i zabrudzona, ale mimo to udało mi się poprawić czasy z ubiegłego sezonu, co bardzo cieszy i wynagradza dni spędzone na przygotowaniu siebie i samochodu do sezonu 2018. Liczę na utrzymanie dobrej passy również w Limanowej, w której spotkamy się za nieco ponad miesiąc.

BorgWarner_UMA

Karol Krupa:
Podobnie jak Szymonowi w grupie A, tak mnie udało się dwukrotnie zwyciężyć w grupie N, obejmując w ten sposób prowadzenie w tabeli „Enki”. Podobnie jak w Załużu sprzęt przygotowany przez Custom Technology spisywał się doskonale i pozostawało mi tylko maksymalnie prostować prawą nogę podczas podjazdów wyścigowych. Dzięki temu wyraźnie poprawiłem swoje najlepsze czasy z ubiegłego roku, a jeszcze bardziej cieszę się z niewielkich strat do mocniejszych i lżejszych samochodów grupy A, do których teoretycznie powinien dzielić mnie znacznie większy dystans czasowy.

Głównym sponsorem zespołu jest BorgWarner. Za obsługę techniczną samochodów odpowiadają Custom Technology, a patronat medialny sprawują TVP3 Rzeszów oraz portal Krosno112.pl. Szczegółowe informacje o startach zespołu można uzyskać na profilu www.facebook.com/BorgWarnerRacingTeam.

fot.: Agnieszka Wołkowicz