Przejdź do treści

Rally CommunicationUMA motowizja.jpg

UMA

Finałowe emocje - kto zostanie Mistrzem Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski

55 z 56 zgłoszonych wcześniej kierowców znalazło się na liście startowej do podjazdów treningowych 11 rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski i GSMP Historycznych, która zostanie rozegrana 15 września, na liczącej 4540 m trasie Korczyna – Czarnorzeki.
opublikowano14.09.2018

55 z 56 zgłoszonych wcześniej kierowców znalazło się na liście startowej do podjazdów treningowych 11 rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski i GSMP Historycznych, która zostanie rozegrana 15 września, na liczącej 4540 m trasie Korczyna – Czarnorzeki. Podczas jubileuszowego, 15 Wyścigu Górskiego Prządki, podczas weekendu 15 – 16 września rozegrane będą dwie, finałowe rundy GSMP.

Ogromne zainteresowanie kibiców, obserwujących przeprowadzane na Rynku w Krośnie Badanie Kontrolne wzbudziły klasyki motoryzacji, którymi wystartują uczestnicy towarzyszącemu podkarpackim wyścigom pucharu dla amatorów w jeździe na regularność. Do finałowych rund Pucharu Podkarpacia w Jeździe na Regularność w Wyścigach Górskich dopuszczono 10 kierowców.

W zawodach sportowych organizowanych przez automobilklubu zrzeszone w Polskim Związku Motorowym, nadrzędną wartością, oprócz rywalizacji zawodników, jest bezpieczeństwo kierowców i kibiców.

Marcin Fiejdasz, Dyrektor Wyścigu: Nasza satysfakcja będzie pełna, jeśli dzięki sportowej postawie uczestników oraz zdyscyplinowaniu widzów będziemy mogli po skończeniu wyścigu powiedzieć, że impreza miała przebieg emocjonujący, ale spokojny i bezpieczny. I że nie przytrafiły się żadne nieprzewidziane incydenty.

UMA

Zawody rzeczywiście będą miały pasjonujący przebieg. Uwaga kibiców skupia się na rywalizacji lidera cyklu Michała Ratajczyka, który zaledwie o 1 punkt wyprzedza w klasyfikacji generalnej sezonu ubiegłorocznego Mistrza Polski Waldemara Kluzę. O tym, który z kierowców założy na koniec sezonu mistrzowską szarfę zadecydują cztery podjazdy wyścigowe czyli ostatnie 18,160 kilometrów GSMP sezonu 2018!

Zarówno kibice obecni na wyścigu, jak i obserwujący wydarzenie poprzez internet, będą mogli oglądać wydarzenia na trasie pokazywane przez rozstawione kamery internetowe, dostępne będą także wyniki on-line. Aktywne będą także profile facebookowe wyścigu, GSMP oraz profile kibiców wyścigów górskich.

Relacje i wyniki na żywo:

www.gsmp-korczyna.cba.pl

www.gsmp.pzm.pl

www.wyniki-online.pl