Przejdź do treści

Rally CommunicationUMA motowizja.jpg

UMA

Grand Prix Sopot – Gdynia 2018 kolejnym ważnym powrotem Tomasza Fliśnika

Przed nami kolejna odsłona Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Po dwóch tygodniach przerwy, powraca rywalizacja, a za kierownicę wróci także Tomasz Fliśnik.
opublikowano17.08.2018

 

Przed nami kolejna odsłona Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Po dwóch tygodniach przerwy, powraca rywalizacja, a za kierownicę wróci także Tomasz Fliśnik. Po udanym weekendzie w słowackich Banovcach, apetyt na wynik w Sopocie jest jeszcze większy. Na linii startu trójmiejskiej trasy zawodnik z Wieliczki stanie już po raz trzeci. Mitsubishi Lancer Evo z pewnością jest odpowiednią bronią do zmierzenia się z trasą o mocno rajdowej charakterystyce.

Obok reprezentanta zespołu Metro Motorsport, w 8. i 9. rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski weźmie udział w sumie 64 zawodników. Walka o tytuły wchodzi w decydującą fazę, a każdy wywalczony w ten weekend punkt może zbliżyć do mistrzostwa. Sobotnia i niedzielna rywalizacja będzie prawdziwą gratką dla kibiców, zwłaszcza gdy utrzyma się piękna słoneczna pogoda.

 

Tomasz Fliśnik: „W kalendarzu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski mamy jeden wyróżniający się weekend, który odbywa się nad morzem. Trudno o bardziej zaskakującą lokalizację w naszej dyscyplinie sportu. Ciężko było by jednak wyobrazić sobie GSMP bez wizyty nad Bałtykiem. Ja będę miał okazję zmierzyć się z tą trasą po raz trzeci i liczę, że pokonanie jej w czteronapędowym Lancerze będzie szczególnie ciekawym przeżyciem. Dobrze, że od tego roku wyścig pojedzie na odnowionej nawierzchni, bo na pewno zyska na tym widowisko, a jeśli warunki będą sprzyjające to może doczekamy się nowego rekordu. Do tego wyścigu ruszę w dobrym nastroju. Jestem bardzo zadowolony po ostatnich startach w Polsce i Słowacji. Oby końcówka sezonu była jeszcze bardziej udana. Chciałbym, żeby tempo w ten weekend było jeszcze lepsze i nad tym przede wszystkim będziemy pracować. Dawno mnie tutaj nie było, ale doskonale pamiętam, że tutaj nie można popełniać błędów i być zbyt pewnym siebie. Plan to rozpocząć spokojnie, ale będę starał się z podjazdu na podjazd jechać coraz skuteczniej. Nie pozostaje mi nic innego, jak wspólnie z Delikatesami Metro, High Tec i Buchti.pl Promotion zaprosić na emiocje 21. Grand Prix Sopot – Gdynia.”