Przejdź do treści

Rally CommunicationUMA motowizja.jpg

UMA

Radek Ćwięczek w Korczynie wraca do Type-R'a

15 edycja Wyścigu Górskiego Prządki, potocznie znanego jako Wyścig w Korczynie, podobnie jak w poprzednich latach, zakończy tegoroczną rywalizację w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.
opublikowano14.09.2018

 

15 edycja Wyścigu Górskiego Prządki, potocznie znanego jako Wyścig w Korczynie, podobnie jak w poprzednich latach, zakończy tegoroczną rywalizację w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. W wielu grupach i klasach kwestia ostatecznego rozstrzygnięcia tytułów nadal jest otwarta. O ostatnie cenne punkty powalczy 52 zgłoszonych do zawodów zawodników. Jednym z nich będzie ubiegłoroczny Mistrz Polski w klasie N-2000 Radosław Ćwięczek, który pomimo startów przez cały sezon w klasie A-1600, zmuszony został do zmiany samochodu na swoją Hondę Civic Type-R w klasie A-2000. Wyniki finałowych rund sezonu zadecydują o uprawomocnieniu tytułu mistrzowskiego w klasie A-1600 dla Radosława Ćwięczka oraz ustalą ostateczny wynik w grupie A.

 

Radek Ćwięczek: Ten sezon minął bardzo szybko! Dopiero robiłem pierwsze kilometry w R2 w Załużu, a już jedziemy ostatni wyścig. Po naszej absencji w Sopocie, przywozimy do Korczyny naszą dobrze znaną Hondę Civic. Niestety nachodzą się terminy i Mateusz Gołek jedzie Peugeotem w ten weekend Rajd Wisły a my zmuszeni byliśmy skorzystać z własnego Type-R 'a. Teoretycznie mamy jeszcze szansę na tytuł w grupie A i przyjeżdżamy powalczyć. Ostatni start naszym samochodem w 2016 roku w Prządkach był niezbyt szczęśliwy, wtedy wypadłem z trasy. W tym roku mam nadzieję jechać szybko, ale być na mecie! Sam jestem ciekawy, ile zajmie mi ponowne "dogranie się" z Hondą, to jednak zupełnie inny samochód niż Peugeot 208 R2. Ale muszę powiedzieć, że już nie mogę się doczekać soboty i pierwszych podjazdów. Głód rywalizacji i jazdy jest już we mnie ogromny! Bardzo dziękuje wszystkim moim partnerom za możliwość pojawienia się w okolicach Krosna, zrobię wszystko, żeby to było dobre podsumowanie całego tego roku! Wspólnie z całym zespołem mamy też szansę na tytuł mistrzowski w klasie A-1600, więc będziemy mocno trzymać kciuki za Łukasza Krasowskiego w Citroenie C2.

Zapowiada się weekend pełny motorsportowych emocji, na który wszystkich zapraszam!

 

Partnerami zespołu Ćwięczek Sport w sezonie 2018 są CATKOP, Finish-A, OEM+TUNING CENTER oraz Słodko Słone Catering. Patroni medialni: portal TopRally.pl, telewizja TVP 3 Kraków, radio Eska oraz gazeta Auto‑Moto Biznes.