Przejdź do treści

Rally CommunicationUMA motowizja.jpg

UMA

Sukcesy Polaków w Gubbio!

170 najlepszych w Europie kierowców z wyścigów górskich, reprezentujących 22 kraje, rywalizowało na liczącej ponad 3300 m trasie legendarnego Trofeo Fagioli we włoskim Gubbio,
opublikowano14.10.2018

170 najlepszych w Europie kierowców z wyścigów górskich, reprezentujących 22 kraje, rywalizowało na liczącej ponad 3300 m trasie legendarnego Trofeo Fagioli we włoskim Gubbio,

Polscy zawodnicy, którzy wystartowali w trzeciej odsłonie FIA Hill Climb Masters, mogą mówić o udanym starcie. W najmocniejszej wśród aut turystycznych Kategorii 3 na drugim stopniu podium stanął Michał Ratajczyk, brązowy medal przypadł Szymonowi Łukaszczykowi. Obaj kierowcy odebrali także puchary za drugie i trzecie miejsce w Grupie E-I.

Grupa S20 padła łupem Roberta Sługockiego a w Grupie N drugie miejsce zajął Karol Krupa.
UMA

Słabiej wypadliśmy w Nations Cup, po wypadku Mariusza Steca i kłopotach w trzecim podjeździe wyścigowym Jacka Handla. Bardzo regularnie pojechali Konrad Biela i Szymon Piękoś, pokazując, że w powtarzalność wyników w GSMP, dająca mistrzowskie tytuły w grupie i klasie nie była w tym sezonie przypadkiem. Ku zaskoczeniu wszystkich, najlepszym zespołem okazała się ekipa z Luxemburga.

UMA

Startująca po raz drugi w wyścigu górskim Anna Gańczarek – Rał w każdym z podjazdów treningowych i wyścigowych poprawiała swoje rezultaty o 2 – sekundy, podobnie jak Paweł Rzadkosz, który w swojej kategorii nie miał szans na równorzędną rywalizację z kilkukrotnie mocniejszymi bolidami ale pokazał się z bardzo dobrej strony..

Znakomita trasa, niesamowita atmosfera, tłumy kibiców, dla których wyścig był prawdziwym radosnym świętem i tętniące nocnym życiem Gubbio ze swoimi urokliwymi, wąskimi uliczkami; na pewno pozostanie w pamięci wszystkich, którzy obserwowali i uczestniczyli w tych zawodach.

Partnerami polskiej Reprezentacji podczas FIA Hill Climb Masters byli: SOS PZM, gsmp.pzm.pl, Agencja UMA i Team Motorsport Wear.