Przejdź do treści

Rally CommunicationUMA motowizja.jpg

UMA

Trasa w Korczynie na początek przygody Michała Bartusia z wyścigami górskimi

Po raz czwarty z rzędu Wyścig Górski Prządki zakończy zmagania w sezonie GSMP. Polska czołówka „górali” przyjedzie do Korczyny powalczyć, tak jak w poprzednich latach, o ostatnie punkty i rozstrzygnąć walkę o tytuły
opublikowano13.09.2018

 

Po raz czwarty z rzędu Wyścig Górski Prządki zakończy zmagania w sezonie GSMP. Polska czołówka „górali” przyjedzie do Korczyny powalczyć, tak jak w poprzednich latach, o ostatnie punkty i rozstrzygnąć walkę o tytuły. Co ciekawe, w swojej 15-letniej historii zawody wiele razy otwierały całą rywalizację. Nadal zdarzają się zawodnicy, którzy właśnie tutaj stawiają swoje pierwsze wyścigowe kroki.

 

Taką właśnie drogę obrał Michał Bartuś, którego w ten weekend zobaczymy w Renault Clio z 41. numerem startowym. Kierowca z Wieliczki zasili skład drugiej najliczniejszej grupy samochodów. Do A/PL zgłosił się w sumie 13 zawodników, a więc o jeden mniej niż w najmocniejszej grupie E1. W klasie A/PL-2000 Michał będzie miał pięciu konkurentów, a aż trzech z nich również wsiądzie do wyścigowych Renault Clio.

 

Michał Bartuś: „W roli kibica byłem już na wielu wyścigach, ale w końcu nadszedł moment, żeby zrobić ten ważny krok. Trochę trwało, zanim udało się to zrealizować, ale jestem gotowy do debiutu w Korczynie. Dość nietypowo rozpoczynam swoją przygodę z wyścigami w momencie gdy sezon zbliża się do końca, ale takie rozwiązanie ma swoje plusy. Ten weekend będzie dla mnie jedną wielką nauką i możliwością i zapoznania się z tą dyscypliną z perspektywy zawodnika. Jako jeden z nielicznych, nie będę miał na linii startu żadnej presji wyniku, ale nawet bez tego emocje już teraz są ogromne. Będą to moje pierwsze zawody od chwili zdobycia licencji, więc nie brakuje nerwów. Stres przeplata się jednak z euforią, że już za kilka godzin zadebiutuje w GSMP i spełnię swoje marzenie.   

 

Nie udało by się to wszystko, gdyby nie zaufanie i pomoc partnerów, którym jestem bardzo wdzięczny. W debiucie wspierać mnie będą: Planeta-Budowlana.pl, Agregaty Tynkarskie Kaleta,
firma Asteco - wyłączny dystrybutor marki AIRLESSCO, MAStermas, AutoCzesciValdi, ROWE Motor Oil i Buchti.pl Promotion. Widzimy się w Korczynie!”