Przejdź do treści

Rally CommunicationUMA motowizja.jpg

UMA Kluza

Waldemar Kluza zmobilizowany do walki w Banovcach

Nie opadły jeszcze emocje Wyścigu Górskiego Limanowa, a zawodnicy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski już przygotowują się do walki w kolejnych dwóch rundach.
opublikowano03.08.2018

Tym razem areną zmagań będzie trasa wspinająca się na słowacki Jankov Vrsok, a więc jedyna zagraniczna impreza w kalendarzu GSMP 2018. Do rywalizacji zgłosiło się w sumie 120 zawodników, a 52 będzie bronić „biało-czerwonych” barw. O punkty w siódmej i ósmej rundzie Mistrzostw Polski powalczy aż 80 zawodników. Lider klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski, Waldemar Kluza, rywalizował będzie obok narodowego czempionatu, także w rundach Mistrzostw Słowacji i w Pucharze Europy Strefy Centralnej FIA CEZ. To sprawia, że na trasie w Banovcach nad Bebravou na fanów kierowcy z Wieliczki czekają trzy razy większe emocje. Słowacki wyścig po raz pierwszy pojawił się w kalendarzu GSMP 2003 i od tamtej pory na dobre wpisała się w historię polskich wyścigów górskich. Gościnni Słowacy, jednak na swoim terenie są zawsze wymagającym rywalem, co sprawia, że te dwie rundą są szczególnie atrakcyjnym kąskiem dla polskich kibiców, który zawsze można spotkać tutaj ogromną liczbę.

Waldemar Kluza „Nie pamiętam spośród wszystkich moich sezonów w GSMP, takiej sytuacji, żebym trzy weekendy pod rząd startował w zawodach. To dość intensywny program, ale cała adrenalina i emocje, jakie towarzyszą mi od Dobsiny, jeszcze bardziej mnie mobilizują. Po Limanowej pozostał duży niedosyt więc ta cała energia i sportowa złość, jaka we mnie teraz jest na pewno zadziała na naszą korzyść. Walka o tytuł ruszyła na dobre, a ja jestem bardzo zdeterminowany, żeby Mistrzostwo Polski obronić. Szczegółowo przeanalizowaliśmy to co się stało w miniony weekend i cały zespół podjął decyzję, że w Słowacji pojawimy się z zeszłorocznym egzemplarzem Skody Fabia, a do wersji Evo II wrócimy w Sopocie. W sezonie 2017 byłem tutaj dwukrotnie drugi, a teraz nasz cel to poprawić tamten wynik. Bardzo liczę w tej walce na Wasz gorący doping, więc bądźcie z nami i trzymajcie mocno kciuki.

W wyścigu Jankov Vrsok nasz zespół będzie wspierać nasi tegoroczni partnerzy: ROWE Motor Oil, Stalco, Jania Construction, GT-Bergmann, AutoCzesciValdi.pl, Solne Miasto Wieliczka, Powiat Wielicki, UMA Fotografia i Buchti.pl Promotion.”