Przejdź do treści

Rally CommunicationUMA motowizja.jpg

UMA

Z piekła do tytułu Mistrza Polski 2018

Wyścig Górski Prządki w Korczynie był ostatnią rundą cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.
opublikowano19.09.2018

Wyścig Górski Prządki w Korczynie był ostatnią rundą cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Podczas całego weekendu panowały zróżnicowane warunki pogodowe, a 20-letni Rzeszowianin przypieczętował swój drugi w karierze mistrzowski tytuł wygrywając swoją klasę w drugi dzień zmagań.

Marcin Wrona:
Weekend w Korczynie był dla mnie bardzo ciężki gdyż pierwszy raz w tym sezonie ścigaliśmy się w deszczowych warunkach. Niestety w pierwszy dzień nie ukończyłem zawodów z powodu mojego błędu na trasie lekko uszkadzając auto, ale dzięki dobrej pracy mojego serwisu udało się je naprawić i wystartować drugiego dnia, w który udało się wygrać. Jestem zadowolony, że po tej przygodzie potrafiłem poukładać sobie wszystko w głowie i szybkim oraz bezpiecznym tempem wygrałem ostatnią rundę sezonu 2018 tym samym zdobywając drugi w karierze tytuł Mistrza Polski.
Cały sezon zaliczam do bardzo udanych choć to był rok nauki. Mimo tego udało się wygrać z ogromnym zapasem nad moimi konkurentami w klasyfikacji końcowej bo aż z przewagą 22 punktów.
Ponadto po raz drugi dostałem powołanie do kadry narodowej na Wyścig Mistrzów 2018 FIA w Gubbio we Włoszech, gdyż byłem jednym z najregularniej jeżdżących zawodników z całego cyklu GSMP w sezonie 2018. Nasza reprezentacja będzie jedną z dwudziestu, które będą rywalizować o najlepsza drużynę w Europie, ale niestety ze względu na ograniczenia finansowe najprawdopodobniej nie pojawimy się na starcie. W tym miejscu wspomnę,  iż 2 lata temu w Sternbergu  mój wynik, był najlepszy wśród Polaków i do tej pory nie został pobity. Zawodników życzę  jeszcze, mniejszych rożni pomiędzy punktowanymi przejazdami w Pucharze narodów.

Dziękuję kibicom oraz sponsorom, bez których na pewno nie byłoby mnie tu gdzie jestem: Koma, Grupa reklamowa Greemi, Marma Polskie Folie, ICF Karting, ICF Steel, abcprawojazdy.pl www.lagrotta.pl - system franczyzowy, , Rzeszów - stolica innowacji oraz TVP3 Rzeszów za patronat medialny, ejedzenie.pl i 2BRally za przygotowanie samochodu.