Przejdź do treści

Rally CommunicationUMA motowizja.jpg

uma

Roman Baran gotowy do rywalizacji w Trójmieście – Sopot i Gdynia areną kolejnej walki o tytuł w Grupie A

Tegoroczne zmagania w Grupie A to spektakl trzech aktorów – Romana Barana, Roberta Sługockiego i Szymona Piękosia, którzy podzielili między siebie zwycięstwa w czterech rozegranych weekendach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.
opublikowano16.08.2019

Tegoroczne zmagania w Grupie A to spektakl trzech aktorów – Romana Barana, Roberta Sługockiego i Szymona Piękosia, którzy podzielili między siebie zwycięstwa w czterech rozegranych weekendach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Mimo, że pierwszy z nich zapisał na swoje konto tylko dwie rundy, to zawsze meldował się na mecie i zdobywał punkty. Dzięki temu Roman Baran przewodzi stawce, a jako jedyny przedstawiciel Grupy A i Klasy A+2000, zajmuje miejsce w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski.

Po wywalczeniu drugiego stopnia podium w słowackich Banovcach, jeszcze zwiększył swoją przewagę punktową. Czołowi dwaj kierowcy zgłosili się także do rywalizacji w kolejnym wyścigowym weekendzie. Już dziś startuje bowiem 22. edycja Grand Prix Sopot Gdynia, a na 3 km trójmiejskiej trasie pojawi się w sumie 58 kierowców. Start zawodów w sobotę 17 sierpnia około godziny 10:00, a zwycięzcy 9. i 10 rundy zostaną nagrodzenie w niedzielne popołudnie, na jedynym wyścigowym rondzie w całym cyklu GSMP.

Roman Baran: Połowa sierpnia to w kalendarzu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski już tradycyjnie czas na wyjazd na jedyne zawody w północnej części naszego kraju. Grand Prix Sopot-Gdynia jest unikatowe nie tylko ze względu na lokalizację, ale przede wszystkich na atmosferę całych zawodów. Wszystko rozpoczyna się od odbioru dokumentów i badania kontrolnego w malowniczej scenerii sopockiego molo, zaledwie kilka kroków od brzegu Bałtyku, a to robi niesamowite wrażenie.

Trasa również ma swój unikatowy charakter, momentami nawet bardziej zbliżony do rajdowego odcinka specjalnego niż górskiej trasy. Nigdzie indziej w GSMP nie znajdziemy też szykan i ronda, chyba jednego z najbardziej rozpoznawalnych miejsc tych zawodów. Całość sprawia, że trasa mimo, że jedna z najkrótszych w całym kalendarzu, jest też jedną ze szczególnie wymagających dla zawodników.

Dla nas ten weekend jest szczególnie ważny, ponieważ rywalizacja o Mistrzostw w Grupie A wkracza w decydującą fazę. Czeka nas kolejna zacięta walka z Robertem, a jej wynik może mocno zaważyć na losie tytułu. Jesteśmy więc zmobilizowani w bardzo bojowych nastrojach. W miniony weekend, z powodu awarii skrzyni biegów nie mogliśmy uczestniczyć w Rajdzie Rzeszowskim w roli samochodu pokazowego, ale liczę na to, że właśnie wtedy limit pecha się wyczerpał i że Grand Prix Sopot-Gdynia rozstrzygnie się w równej walce.

Wspólnie, z całym zespołem L Racing Liptak i wszystkimi partnerami: Miasto Rzeszów – Stolica innowacji, Szik Rzeszów, Bendiks, Handlopex dystrybutor opon Paxaro, ATS – najlepsze felgi,  B3Studio, Cutline, MPWiK Rzeszów, L Sport, Motul, CR-turbo.pl, Carrera, Placard, Uroczysko – noclegi Korczyna, MTD, Inter-Cars, Xtreme Clutch, NGK, MTuning i TVP3 Rzeszów zapraszam na jedyny taki wyścigowy weekend nad Bałtykiem! Pierwsze emocje już dziś na Skwerze Kuracyjnym Molo Sopot, gdzie od 15:30 trwać będzie badanie techniczne, a o 19:30 przewidziano uroczyste otwarcie zawodów.