Przejdź do treści

Rally CommunicationUMA motowizja.jpg

uma

Roman Baran – Korczyna i finałowe starcie w Grupie A

Kibice bacznie śledzący tegoroczną rywalizację w Grupie A, nie mogą czuć się zawiedzeni w oczekiwaniu na ostatni weekend wyścigowy sezonu 2019. W Korczynie w komplecie stawi się bowiem cała stawka, aby ostatecznie rozstrzygnąć losy tytułu.
opublikowano26.09.2019

Kibice bacznie śledzący tegoroczną rywalizację w Grupie A, nie mogą czuć się zawiedzeni w oczekiwaniu na ostatni weekend wyścigowy sezonu 2019. W Korczynie w komplecie stawi się bowiem cała stawka, aby ostatecznie rozstrzygnąć losy tytułu. Zaledwie o 2 punkty od mistrzostwa jest Roman Baran, ale Rzeszowianin musi postawić przysłowiową „kropkę nad i”. Nadal musi także bacznie obserwować poczynania swojego głównego rywala Roberta Sługockiego. Dwójka kierowców Mitsubishi toczy widowiskową walką od pierwszej rundy w Załużu, więc na trasie Prządki nie może być inaczej!

 

Emocje w Grupie A podkręci także obecność Karola Krupy i Szymona Piękosia, którzy pojawią się w stawce przemiennie, każdy w jednej rundzie. Łącznie na liście zgłoszeń 16. Wyścigu Górskiego Prządki (27-29 września), wśród 56 kierowców, sześciu zmierzy się o punkty w Grupie A.

 

Na korzyść Romana Barana, w ten weekend działa nie tylko przewaga punktowa, ale również doświadczenie i znajomość trasy. Będzie to jego piętnasty start w szesnastu dotychczasowych edycjach. Pojawia się tutaj co roku, od początku istnienia zawodów, z których raz musiał się wycofać, z powodów technicznych, jeszcze przed startem rywalizacji. Sportowa kariera Romana Barana jest więc mocno związana z historią wyścigu, do której ma szansę w tym roku, dopisać kolejny ważny epizod.  

 

Roman Baran: Sezon 2019 nieubłaganie zbliża się do finiszu, ale przed nami dwa najważniejsze dni. Przystąpiliśmy do tegorocznej rywalizacji, aby walczyć o najwyższe laury i jesteśmy blisko realizacji tego celu. Nadal potrzebujemy jednak punktów wywalczonych w Korczynie, więc do tego weekendu przystąpimy mocno skoncentrowani, żeby nie zaprzepaścić całej pracy.
Ostatnie dwie rundy przyciągnęły bardzo ciekawy skład do naszej grupy, więc zapowiada się mocny finał. Korczyna jest zaledwie godzinę drogi od Rzeszowa, więc czuje się tutaj, jak w domu. W tym starcie zawsze towarzyszy mi osobiście wielu sponsorów, partnerów i znajomych. Atmosfera jest wyjątkowa, więc mimo, że jestem tu już 16 raz to niezmiennie są to dla mnie ogromne emocje.
Wspólnie z L Racing Liptak, Miasto Rzeszów – Stolica innowacji, Szik Rzeszów, Bendiks, Handlopex dystrybutor opon Paxaro, ATS – najlepsze felgi,  B3Studio, Cutline, MPWiK Rzeszów, L Sport, Motul, CR-turbo.pl, Carrera, Placard, Uroczysko – noclegi Korczyna, MTD, Inter-Cars, Xtreme Clutch, NGK, MTuning i TVP3 Rzeszów przyjeżdżamy na Wyścig Górski Prządki, wywalczyć Mistrzostwo Polski w Grupie A.