Przejdź do treści

Rally CommunicationUMA motowizja.jpg

uma

Roman Baran – ważny powrót na trasę wyścigu w Siennej

opublikowano04.09.2019

Roman Baran i zespół przygotowują się do kolejnej odsłony Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, które w najbliższy weekend zagoszczą (6 – 8 września) zagoszczą w Czarnej Górze. Wielu zawodników będzie mieć okazję po raz pierwszy zmierzyć się z podjazdem na Przełęczy Puchaczówka, ale kierowca z Rzeszowa należy do tej grupy, która już niejednokrotnie miała okazję poznać uroki wyścigu w Siennej. W swojej długoletniej karierze pojawiał się tutaj już wielokrotnie.

Tegoroczna edycja niesie z sobą jednak szczególne wyzwanie, ponieważ Czarna Góra może przybliżyć Romana Barana do sięgnięcia po zwycięstwo wśród samochodów Grupy A. W walce o Mistrzostwo Polski pozostało już tylko dwóch kierowców, którzy od początku roku toczą między sobą bardzo zacięte pojedynki. Robert Sługocki zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji, ze stratą do lidera 25 punktów. Roman Baran, po podwójnym zwycięstwie podczas Grand Prix Sopot – Gdynia umocnił się na prowadzeniu, ale nadal musi uważać na poczynania głównego konkurenta. To oznacza jedno, że kierowcy A-grupowych Lancerów po raz kolejny zgotują swoim kibicom piękne sportowe widowisko.

 

Roman Baran: Długo przyszło nam czekać na powrót Siennej, ale duże gratulacje, dla ludzi, którzy ciężko pracowali, żeby najbliższy weekend doszedł do skutku. Myślę, że dla każdego z zawodników będzie to cenny start, debiut lub wyczekiwany powrót. Pojedziemy po nowej nawierzchni, a trasa dodatkowo została trochę poszerzona, więc wszyscy mamy podobne szanse. Dla nas oczywiście priorytetem jest walka o punkty w Grupie A, gdzie cały czas musimy odpierać ataki Roberta Sługockiego, ale cieszę się, że do kolejnego naszego pojedynku dojdzie właśnie w Siennej.

 

Wynik w Sopocie dał nam cenną przewagę, ale przede wszystkim był zastrzykiem pozytywnej energii. Po zaciętej walce mamy komplet punktów i z takim też nastawieniem czekamy na kolejny weekend. Spodziewam się, że walka o tytuł będzie trwać do ostatniego metra podjazdu w Korczynie, ale jesteśmy dobrze przygotowani. Przed finałem sezonu trzeba jednak zrobić dobry wynik w Czarnej Górze. Po raz kolejny w Grupie A zapowiada się ciekawy skład, ponieważ na liście zgłoszeń znaleźli się w Lancerach Karol Krupa i Szymon Piękoś. Wyścigowych wrażeń na pewno więc nie zabraknie.

 

Razem z zespołem L Racing Liptak i partnerami: Miasto Rzeszów – Stolica innowacji, Szik Rzeszów, Bendiks, Handlopex dystrybutor opon Paxaro, ATS – najlepsze felgi,  B3Studio, Cutline, MPWiK Rzeszów, L Sport, Motul, CR-turbo.pl, Carrera, Placard, Uroczysko – noclegi Korczyna, MTD, Inter-Cars, Xtreme Clutch, NGK, MTuning i TVP3 Rzeszów, zapraszam na kolejny wyścig w Siennej!