Przejdź do treści

Rally CommunicationUMA motowizja.jpg

uma

Niedziela dla DUBAIA

Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła przeprowadzeniu drugiej, niedzielnej odsłony 23 Grand Prix Sopot – Gdynia
opublikowano16.08.2020

Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła przeprowadzeniu drugiej, niedzielnej  odsłony 23 Grand Prix Sopot – Gdynia. Na liście startowej znalazło się 53 kierowców, w tym trzech klasyfikowanych w GSMP Hist. Zarówno podjazdy .treningowe jak i wyścigowe przebiegały  bez zakłóceń, jeśli nie liczyć drobnego spotkania Konrada Strzeżysza z szykaną podczas podjazdu treningowego. Podobnie jak dzień wcześniej wydarzyło się kilka awarii, które miały wpływ na klasyfikację końcową wyścigu. Podobnie jak w sobotę, ubiegłoroczny Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej GSMP kat. II Szymon Łukaszczyk (Mitsubishi Lancer EVO V AMS)  zaliczył tylko jeden podjazd wyścigowy, uzyskując, podobnie jak podczas treningów najlepszy czas. Kolejna awaria pozbawiła go punktów również w tej rundzie GSMP. Niestety na trasie został także bardzo szybko jeżdżący Daniel Stawiarski (Mitsubishi Lancer), który w sobotę zajął 2 miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu.

uma

Zwycięzcą 2 Rundy GSMP okazał się Dubai (Mitsubishi Lancer Berg Monster 2:52,647), który wyprzedził Waldemara Kluzę ( Skoda Fabia 2:54,195) oraz zwycięzcę sobotnich zawodów Tomasza Myszkiera (Skoda Fabia WRC 4x4 2:55,525).

W rywalizacji GSMP Hist. Po raz kolejny najszybszym kierowcą okazał się Piotr Zaleski (Porsche 911)

Ceremonia wręczania nagród miała nietypowy przebieg, związany z pandemii COVID 19. Zarówno zawodnicy, jak i organizatorzy i widzowie którzy z zewnątrz obserwowali wyścig mieli założone maseczki, zachowywano także bezpieczne odległości pomiędzy nagradzanymi kierowcami. Coraz szybciej jeżdżąca w górach Anna Gańczarek -  Rał odbierając swój puchar podziękowała organizatorom z Automobilklubu Orski, którzy jako pierwsi podjęli trud organizacji wyścigów w tym sezonie. Wszyscy mają nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna pozwoli na odbycie się kolejnych zaplanowanych wyścigów, zaliczanych do GSMP: Baba (Słowacja), Prządki oraz Jankov Vrsok (Słowacja).