Przejdź do treści

Rally CommunicationUMA motowizja.jpg

uma

PLATINUM 4. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza

W dniach 3-5 kwietnia 2020 r. Automobilklub Krakowski zaprasza na 4 edycję Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza
opublikowano10.03.2020

W dniach 3-5 kwietnia 2020 r. Automobilklub Krakowski zaprasza na 4 edycję Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Historia Memoriału sięga 2007 roku, gdzie z roku na rok impreza cieszyła się coraz większą popularnością i od 4 lat ma charakter rajdu.
Bardzo dobre recenzje zebrane od zawodników jak i kibiców spowodowały że i w tym roku zobaczymy zawodników na odcinkach specjalnych na Pogórzu Wielickim znanych z dawnych rajdów.

Paweł Owczyński, prezes Automobilklubu Krakowskiego i zarazem dyrektor zawodów w Wieliczce: - Względy zupełnie od organizatorów niezależne sprawiły, że musieliśmy skorygować wcześniej zaplanowaną trasę. Zamiast odcinka specjalnego o nazwie Wieruszyce (w powiecie bocheńskim) wprowadziliśmy odcinek specjalny Sawa (w powiecie myślenickim i wielickim). Skutkiem tej zmiany jest nieznaczna korekta w górę zarówno całkowitej długości trasy (166,5 km), jak i dystansu prób sportowych (nieco ponad 47 km) oraz niewielkie przesunięcia czasowe.

Małgorzata Dybczyk, sekretarz zarządu Automobilklubu Krakowskiego: - Inną konsekwencją zmienionego przebiegu trasy jest zastąpienie strefy tankowania i miejsca komasacji z Łapanowa na okolice Marszowic (łowisko i ośrodek gastronomiczny "Kuter Port" nieopodal Raby). W tym samym miejscu przewidzieliśmy ewentualną strefę zmiany opon na wypadek, gdyby nastąpiło załamanie pogody i warunków jazdy. Pozostałe kluczowe elementy trasy pozostają bez zmian, tzn. OS 1 i 2 Podolany, próby sportowe w Wieliczce i Brzegach, a także parki serwisowe w Wieliczce przy ul. Dębowskiego.

Lista zgłoszeń już jest otwarta a szczegółowe informacje (regulamin, program, harmonogram) są dostępne na stronie PLATINUM 4. Rajdu Memoriału www.superos.pl i na klubowej stronie www.automobilklub.krakow.pl.
Przypominam, że termin zamknięcia zgłoszeń to 24 marca.

fot.:  UMA Agnieszka Wołkowicz