Przejdź do treści

Rally CommunicationUMA motowizja.jpg

uma

Polacy wysoko w dziennikarskich rankingach

Czternaścioro zawodników reprezentujących Polskę przemaszerowało w kolorowym korowodzie kierowców i teamów przez centrum zabytkowej Bragi, gdzie rozgrywana jest czwarta edycja FIA Hill Climb Masters.
opublikowano08.10.2021

 

Czternaścioro zawodników reprezentujących Polskę przemaszerowało w kolorowym korowodzie kierowców i teamów przez centrum zabytkowej Bragi, gdzie rozgrywana jest czwarta edycja FIA Hill Climb Masters. W zawodach biorą udział najszybsi kierowcy  Europy startujący w wyścigach górskich.

 

Do rozpoczynających się jutro podjazdów treningowych przystąpi ponad 160 kierowców. Walczą o wyniki indywidualne, czterech kierowców: Dubai ( Mitsubishi Lancer), Szymon Łukaszczyk ( Mitsubishi Lancer), Bartłomiej Madziara ( BMW) i Michał Ratajczyk ( Mitsubishi Lancer), wraz z kapitanem reprezentacji Polskiego Związku Motorowego Marcinem Fiejdaszem,  klasyfikowani będą także w Pucharze Narodów, gdzie o wyniku decyduje regularność podczas niedzielnych trzech podjazdów wyścigowych.

 

Większość akredytowanych przy wyścigu dziennikarzy stawia na Polaków jako zwycięzców w Kategorii  1 – samochodów z nadwoziem zamkniętym. Szanse na zajęcie miejsc na podium w  klasyfikacji generalnej  tej kategorii ma aż pięciu kierowców z Polski, dysponujących najmocniejszymi samochodami w stawce. Licząca trzy kilometry trasa, przy słonecznej pogodzie jaką zapowiadają meteorolodzy preferuje właśnie najmocniejsze, a co za tym idzie także najszybsze samochody.

 

uma

Od 2014, kiedy to w Luxemburgu po raz pierwszy zorganizowano FIA Hill Climb Masters, prowadzone są także dodatkowe klasyfikacje specjalne. W Pucharze Pań Polskę reprezentuje po raz drugi, jeżdżąca Hondą Civic Type R  Anna Gańczarek – Rał, zaś w kategorii U-25 z najmłodszymi kierowcami wyścigu zmierzy się uznawany za tegoroczne odkrycie w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski, Jakub Ulanowski ( Mitsubishi Lancer).

Przed kierowcami dwa intensywne  wyścigowe dni. W sobotę rozegrane zostaną trzy podjazdy treningowe, niedziela to trzy podjazdy wyścigowe. O tym, kto zwycięży zadecyduje najlepszy czas podjazdu.