Przejdź do treści

Rally CommunicationUMA motowizja.jpg

uma

Poland Racing Team Powered by BorgWarner po Autopola Jankov Vrsok 2021

W miniony weekend odbył się kolejny wyścig zaliczany do cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Tym razem był to rozgrywany na Słowacji PAV Autopola Jankov Vrsok 2021.
opublikowano08.09.2021

 

W miniony weekend odbył się kolejny wyścig zaliczany do cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Tym razem był to rozgrywany na Słowacji PAV Autopola Jankov Vrsok 2021. Do wyścigu zgłosiło się ponad 120 zawodników, w tym 60 zgłosiło się do klasyfikacji GSMP. Jednym z tych zawodników był Szymon Piękoś, reprezentant Poland Racing Team powered by BorgWarner.

 

Zespół na miejscu był już w czwartek, by w spokoju przygotować się do Badania Kontrolnego BK-1 które miało miejsce w piątek. W sobotę przyszedł czas na podjazdy treningowe i wyścigowe. Mimo bardzo dobrego rozpoczęcia zawodów, pod koniec dnia samochód Szymona uległ awarii:
- Jesteśmy na półmetku wyścigu w Banovcach. Na chwilę obecną jestem zadowolony, ale delikatnie zaniepokojony, ponieważ za chwilę zdejmujemy głowicę w naszym Lancerze. Wszystko wskazuje, że najprawdopodobniej została wydmuchana uszczelka pod głowicą. Mam nadzieję, że to jest uszczelka, bo jest kilka innych możliwości, które mogą się okazać po wyjęciu głowicy. Liczę na to, że jutro rano, sprawnym samochodem przystąpię do podjazdów treningowych.

 

 Mechanicy zespołu Poland Racing Team powered by BorgWarner stanęli na wysokości zadania i w niedzielny poranek samochód był już w pełni sprawny.

- W pierwszej kolejności muszę podziękować całemu serwisowi bo spisał się naprawdę rewelacyjnie. W nocy wymienialiśmy uszczelkę pod głowicą, bo po ostatnim sobotnim podjeździe wyścigowym silnik odmówił posłuszeństwa. Dzisiaj rano wsiadam do samochodu który już był w 100% sprawny i mogłem skupić się na tylko na walce z czasem, co się na pewno udało, bo czasy były bardzo dobre. - Komentował Szymon.

 

Świetnie przygotowany samochód sprawił, że Szymon na obu podjazdach wyścigowych meldował się na wysokiej - 6 pozycji w Klasyfikacji Generalnej GSMP! Niestety podczas drugiego podjazdu wyścigowego samochód uległ małej awarii, która nie przeszkodziła w uzyskaniu bardzo dobrego wyniku.

Na ostatnim podjeździe wyścigowym miałem mały problem techniczny z wyłącznikiem prądu, przez to straciłem około 2s, ale mimo to udało mi się wywalczyć 2. miejsce w grupie 3, zarówno wczoraj jak i dzisiaj, oraz 6 miejsce w generalce GSMP.

 

Dziękuję jeszcze raz mechanikom, dzięki ich pracy udało się stanąć na starcie do niedzielnych podjazdów. Jak zawsze, dziękuję mojej rodzinie i bliskim którzy zawsze mnie wspierają i kibicują. Dziękuję również kibicom którzy mocno dopingowali nas, zarówno w sobotę jak i w niedzielę.

 

Głównym sponsorem zespołu jest firma BorgWarner. Za obsługę techniczną samochodów odpowiadają firmy Autorace i CustomTechnology. Bieżące informacje o przygotowaniach, startach i wynikach zespołu możecie śledzić na oficjalnej stronie na FB: https://www.facebook.com/BorgWarnerRacingTeam