Przejdź do treści

Rally CommunicationUMA motowizja.jpg

KLUZA Skoda S2000

Waldemar Kluza w nowej Skodzie – Magura otworzy nowy rozdział dla Mistrza Polski

Drugi wyścigowy weekend sezonu 2018 należał będzie do Wyścigu Górskiego Magura Małastowska.
opublikowano14.06.2018

 

Mimo, że zawody goszczą w kalendarzu dopiero od 2014 roku to już stały się ważnym punktem Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Do rywalizacji GSMP Magura w tym roku zgłosiło się 63 kierowców, a pierwszy numer startowy na swój samochód naklei Waldemar Kluza. Kierowcę z Wieliczki drugi rok z rzędu zobaczymy w Skodzie, ale w ten weekend zaprezentuje nowy egzemplarz Fabii S2000. Debiut odbędzie się w miejscu szczególnym dla urzędującego Mistrza Polski. Kluza stawał na starcie w Małastowie we wszystkich wcześniejszych edycjach i został pierwszym zwycięzcą w historii imprezy. W ośmiu rozegranych rundach stawał na podium, aż sześciokrotnie, a w tym cztery razy jako pierwszy w klasyfikacji generalnej. W sezonie 2017 zdominował rywalizację i nie dał rywalom szans wygrywając obydwa dni. To do Kluzy należy również rekordowy czas przejazdu trasy w jej wydłużonej konfiguracji. 

 

Kierowca Skody będzie miał w tym roku silnych rywali, ale nowy samochód to ważny atut w walce o poprawienie rekordu i kolejne zwycięstwo. Przez dwa ostatnie sezony Waldemar Kluza udowodnił, że nawet w debiucie, w Fordzie i Skodzie, jest w stanie walczyć o najwyższe pozycje. To wszystko daje uzasadnione nadzieje na sukces zespołu Waldemara Kluzy w piątym starcie w Magurze Małastowskiej. Warto w ten weekend śledzić rywalizację czołowych zawodników GSMP. Zapraszamy na sportowe święto. Emocji dla zawodników i kibiców na pewno nie zabraknie.

 

Waldemar Kluza: „Początek sezonu nie był dla nas do końca udany, ale w Magurze mamy zamiar to wszystko nadrobić. W poprzednich latach zanotowaliśmy tu kilka doskonałych wyników i plan na ten weekend to utrzymać dobrą passę. Debiut w nowym samochodzie zawsze jest trudny, ale jesteśmy dobrze przygotowani na kolejny krok. Już nie mogę się doczekać pierwszego podjazdu, bo Skoda robi niesamowite wrażenie. Nasza dotychczasowa Fabia była świetna, a ta konstrukcja jest jeszcze lepiej dopracowana. Rexteam wykonało świetną robotę.
Przygodę ze Skodą w 2017 rozpoczęliśmy od zwycięstwa i tym razem też tak wysoko zawieszamy sobie poprzeczkę. Magura to jedna z moich ulubionych tras. Średnie prędkości nie są tak duże, jak w Bieszczadach, ale trzeba pojechać bardzo precyzyjnie, zwłaszcza w kilku chytrych miejscach. Jazda tutaj daje wiele satysfakcji i jeszcze więcej adrenaliny. Pierwsze podjazdy będą dla mnie nauką samochodu, ale postaram się, jak najszybciej włączyć do walki – w końcu rekord trasy zobowiązuje.

 

Liczę mocno na doping kibiców i ich wsparcie. Wspólnie z ROWE Motor Oil, Stalco, Jania Construction, GT-Bergmann, AutoCzesciValdi.pl, Solne Miasto Wieliczka, Powiat Wielicki, UMA Fotografia i Buchti.pl Promotion zapraszamy na 5. Wyścig Magura Małastowska. Korzystając z okazji przypominam również o konkursie, jaki ogłosiliśmy na naszym profilu fb.com/KluzaRT. Cały czas czekamy na wasze propozycje.”