Przejdź do treści

uma

Mistrzostwa Europy oraz Puchar Europy w Wyścigach Górskich - ODWOŁANY

W świetle obecnego kryzysu COVID-19 i jego bezpośrednich następstwem Mistrzostwa Europy oraz Puchar Europy w Wyścigach Górskich został odwołany
opublikowano29.05.2020

Kalendarz  Mistrzostw Europy w sezonie 2020 obejmował 12 wyścigów rozpoczynając od połowy kwietnia do września na przeddzień obrodów Komisja Wyścigów Górskich FIA dziewięć z dwunastu rund zostało odwołanych lub przełożonych na przyszły rok. W Pucharze Europy Wyścigów Górskich sytuacja jest podobna i tam trzy z pięciu wyścigów zostało anulowanych.

Zdaniem członków Komisji, sytuacja imprez które mogłyby się odbyć (bez gwarancji że się odbędą), były wystarczającym uzasadnieniem by podjąć decyzję o anulowaniu klasyfikacji Mistrzostw i Pucharu w Sezonie 2020.

Imad Lahoud, przewodniczący Komisji ds. Wyścigów Górskich, powiedział: „To bardzo trudna decyzja, ale rozsądna w szczególnie w kontekście naszej dyscypliny i pozwoli przygotować się na rok 2021. Kolejny sezon Wyścigów Górskich będzie obfitował w nowości na co z niecierpliwością czekamy a w szczególności na wprowadzenie współczynnika Performance Factor dla samochodów startujących w kategorii 1 w mistrzostwach i w pucharze oraz  mistrzostwach FIA Hill Climb Masters. ”