Przejdź do treści

Rally CommunicationUMA motowizja.jpg

uma

Zmarł Leszek Biegus

Zmarł 14.07 po ciężkiej chorobie, w wieku 64 lat. Był długoletnim działaczem i Sędzią sportu samochodowego Polskiego Związku Motorowego.
opublikowano14.07.2020

Zmarł 14.07 po ciężkiej chorobie, w wieku 64 lat. Był długoletnim działaczem i Sędzią sportu samochodowego Polskiego Związku Motorowego. Poświęcił się rajdom samochodowym i wyścigom górskim, był jedną z najbardziej zasłużonych postaci dla motorsportu nie tylko na Dolnym Śląsku, gdzie działał. W 1998 był członkiem założycielem Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku; członkiem tego Automobilklubu pozostał do dziś.
W Automobilklubie Ziemi Kłodzkiej przez kolejne kadencje wybierany był do władz Zarządu i do 2014 roku pełnił w nim funkcje wiceprezesa ds. sportu .
W latach dziewięćdziesiątych wieloletni Dyrektor Zimowego Rajdu Dolnośląskiego a następnie Rajdu Dolnośląskiego, rozgrywanego w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Był również Dyrektorem Rund Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.
W latach 2000 – 2004 był członkiem Komitetu Organizacyjnego i jednym z wicedyrektorów pięciu edycji Rajdu Polski, organizowanego przez Automobilklub Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku.
w 2015 roku, na Walnym Zjeździe Zarządu Okręgowego PZM we Wrocławiu został wybrany w skład Zarządu Okręgowego PZM gdzie powierzono Mu funkcję Wiceprezesa ds. sportu samochodowego oraz przewodniczącego Okręgowej Komisji Sportu Samochodowego .
W 2019 roku ponownie został wybrany do Władz Zarządu Okręgowego PZM we Wrocławiu i ponownie powierzono mu funkcję wiceprezesa którą pełnił do dziś.
Podczas Walnego Zgromadzenia Delegatów Polskiego Związku Motorowego w czerwcu 2019 roku, został wybrany na członka Zarządu Głównego PZM na kadencje 2019 – 2023.
Jako doświadczony sędzia sportu samochodowego przez wiele lat wyznaczany był przez Główną Komisję Sportu Samochodowego PZM na członka i przewodniczącego Zespołu Sędziów Sportowych w Rajdowych i Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski.
Był również m.in. współtwórcą wielu regulaminów obowiązujących w sporcie samochodowym, jak również współorganizatorem wielu zawodów sportu samochodowego w kraju .
Za swoją pracę był wielokrotnie wyróżniany odznakami resortowymi PZM oraz Srebrną Odznaką za Zasługi dla Sportu .

Ceremonia pogrzebowa odbędzie w Kłodzku, w dnu 16.07.2020 o godzinie 12,00 msza św. w Kościele
podw. Krzyża Świętego, przy ul Wyszyńskiego 1, a pogrzeb o godzinie 13,00 na cmentarzu komunalnym przy
ul. Dusznickiej .
/B.Piątek/