Przejdź do treści

Rally CommunicationUMA motowizja.jpg

Konrad Biela Fot.: UMA Fotografia

Konrad Biela jeszcze mocniejszy w nowym sezonie GSMP

Już w najbliższy weekend, w dniach 11-13 maja, ruszają Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski 2018. Rola rundy otwierającej kolejny rok z rzędu przypadła Bieszczadzkiemu Wyścigowi Górskiemu, a sanocka impreza doczekała się już swojej 44. edycji.
opublikowano08.05.2018

Już w najbliższy weekend, w dniach 11-13 maja, ruszają Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski 2018. Rola rundy otwierającej kolejny rok z rzędu przypadła Bieszczadzkiemu Wyścigowi Górskiemu, a sanocka impreza doczekała się już swojej 44. edycji. O pierwsze punkty w GSMP powalczy 91 kierowców, ale kibice na trasie będą mogli zobaczyć łącznie 111 samochodów. Wszystko dzięki rozgrywaniu jednocześnie aż 8 cykli rozgrywek.

 

Do kolejnego sezonu startów przygotowuje się również Konrad Biela, a to otwarcie sezonu zapowiada się dla kierowcy z Podhala wyjątkowo emocjonująco. Mistrz Polski GSMP 2017 w Klasie A-2000 pozostaje wierny marce Renault, ale na kibiców w Załużu czeka duża niespodzianka, ponieważ jego tegoroczny egzemplarz Clio z wcześniejszym modelem łączy tylko nazwa. 

 

GSMP Załuż to tradycyjnie 4688 m trasy. Zawodnicy w drodze do mety zmierzą się z 14 zakrętami, a nie zabraknie też charakterystycznej, najdłuższej w całym cyklu prostej startowej. Piątek to część administracyjna zawodów, a rywalizacja sportowa ruszy w sobotę od 9:00, gdy rozpocznie się pierwszy podjazd treningowy. Dwa dni weekendu podzielone są na dwie pierwsze z 14 rund GSMP 2018.   

 

Konrad Biela: „W minionym sezonie o tej porze mieliśmy już za sobą pierwszy start, ale w tym roku zabrakło nas na odcinkach Rajdu Memoriał. Wszystko to z powodu zmian w naszym zespole, jakie postanowiliśmy wprowadzić na 2018 rok. GSMP Załuż, mimo, że doskonale mi znane, tym razem będzie miało szczególny charakter. Po wywalczeniu zeszłorocznego wyniku stawiamy sobie kolejne wyzwanie, które przybrało kształty pięknej sylwetki Renault Clio Sport. Za nami już pierwsze testowe kilometry w nowym samochodzie i miałem okazję się przekonać, że wszedłem do zupełnie innego wyścigowego świata. To, co potrafi ten samochód i jakie daje wrażenia jeszcze tak do końca do mnie nie dotarło. To będzie wymagający weekend przede wszystkim nauki samochodu i debiutu wśród nowych rywali, ale już towarzyszą mi ogromne emocje. Z dwukrotnie większą energią czekamy na start i debiut w Załużu i na pewno łatwo nie damy się konkurencji.

KBiela Fot.:UMA Fotografia

Dziękuje wszystkim partnerom za pomoc w realizacji tego projektu. Robimy duży krok, ale wiem, że rozwijamy się w dobrym kierunku. Wspólnie z Kotelnica Białczańska, Firma Budowlana Hebda, Terma Bania, BielaPlast, D0malik folie  samochodowe, Hotel Bania, Gmina Szaflary Serce Podhala, TVP 3 Kraków, Buchti.pl Promotion, Pinscher, Piotr Materniak Motorsport, Budmax, Professional Detaling Zakopane, Pralnia Białka, Lis Car, Podhale24.pl i AMS Race & Rally Car Service oraz STRAMA PALIWA Stacja i Myjnia Samochodowa z Szaflar zapraszamy na inauguracyjny wyścig sezonu 2018. Gorąco liczymy na Wasz doping!”

Fot.: UMA Fotografia