Przejdź do treści

Rally CommunicationUMA motowizja.jpg

​  Kluza Racing Team - Rajd Memoriał 2024

Podwójne wzmocnienie Kluza Racing Team na weekend z wielickim Memoriałem

opublikowano12.04.2024

Oficjalny start Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2024 dokładnie za trzy tygodnie, ale już w ten weekend na fanów wyścigów czeka ogromna dawka wrażeń. Wszystko to dzięki mocnej obsadzie „górali”, którzy zgłosili się do rywalizacji w ramach ósmej edycji ORLEN OIL Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza (12-14 kwietnia 2024). Z pierwszym numerem startowym stawkę otwierają Waldemar Kluza i Adam Gładysz. Duet skorzysta z Hyundaia i20 N Rally2 ze stajni Kowax 2Brally Racing, którą wspierać będzie AMS Stopka Race & Rally Car Service – ekipa z którą Waldek sięgnął po tytuł Mistrza Polski GSMP 2023. Reprezentanci barw Kluza Racing Team ruszą na odcinki specjalne jako jedna z 20 załóg najmocniejszej Klasy 3 (dla samochodów z napędem na cztery koła). Co ciekawe, 11 kierowców z tego grona, ma w swoim sportowym dorobku starty w wyścigach górskich.

Kluza Racing Team - Rajd Memoriał 2024

 

Dla Waldemara Kluzy, jednego z najbardziej doświadczonych zawodników w całej tegorocznej stawce Memoriału, to już 14 start w historii tej wyjątkowej imprezy. Zwycięzca klasyfikacji generalnej z sezonu 2017 zadebiutował w Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w 2010 roku, jeszcze jako kierowca samochodu funkcyjnego „00”. Po raz pierwszy w swojej karierze, właśnie przed swoimi kibicami, wystartuje w samochodzie kategorii Rally2 - co czyni najbliższe wyzwanie jeszcze bardziej emocjonującym.

W domowej imprezie w Wieliczce nie mogło zabraknąć Grzegorza Kluzy. Drugi z braci też przygotował niespodziankę i zadebiutuje w Fordzie Fiesta Rally4, obsługiwanym przez Kostka Serwis Motorsport. To oznacza, że w tym roku urzędujący mistrzowie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski stawiają na samochody najnowszej rajdowej generacji i topowy sprzęt z odcinków specjalnych. W piątym starcie w Rajdzie Memoriał i trzeci rok pod rząd, Grzegorza na fotelu pilota wspierać będzie Aleksandra Przybyłek. Oni również otwierają swoją stawkę, a w Klasie 1. Na załogę reprezentującą Automobilklub Beskidzki czeka pojedynek z 11 rywalami. Łącznie, to 35 samochodów z napędem na jedną oś, które w sobotnie południe pojawią się na linii startu w Wieliczce.   

W gronie partnerów Kluza Racing Team, oprócz doskonale znanym barwom firm Stalco, ROWE Motor Oil, Jania Construction, GT-Bergmann, AutoCzesciValdi.pl oraz Buchti.pl Promotion, pojawią się również nowi sponsorzy: firma Berge – Nowoczesne Oświetlenie LED ze Skawiny oraz marka Alpina Garage.

Harmonogram soboty i niedzieli to łącznie 40 km rywalizacji, podzielonej na 12 odcinków specjalnych. Pierwszy etap startuje w południe od dwóch prób Węgrzce Wielkie (3,82 km), po których załogi wrócą na najbardziej widowiskowy i kultowy wieczorny odcinek Wieliczka Rynek (dwa przejazdy po 2,03 km). Niedziela to trzy pętle, na które zgłoszą się próby Brzegi (5,36 km), Węgrzce Wielkie Strefa (2,56 km) i Solne Miasto (2,25 km), które zaplanowano w pierwszej i drugiej pętli. Na wielki finał załogi zjadą na metę i podium do Wieliczki. Zwycięzców 8. ORLEN OIL Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza oficjalnie poznamy około 16:15.

Kluza Racing Team - Rajd Memoriał 2024

Waldemar Kluza: - Mamy zaszczyt otwierać tegoroczną stawkę Rajdu Memoriał, a pierwszy numer startowy tym mocniej motywuje do walki o zwycięstwo. Silną grupę stanowią reprezentanci GSMP i jestem dumny, że wyścigowa rodzina w tak licznym gronie pojawi się by upamiętnić Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. W naszej klasie będziemy mieć razem z Adamem, dużo mocnych rywali z wyścigów górskich, więc zapowiada się ciekawe wyzwanie.

Powtarzam to już kolejny raz, ale nie wyobrażam sobie, żeby Kluza Racing Team zabrakło w domowej imprezie. Jak zawsze, czuje wyjątkowe emocje przed tym startem, w tym roku podkręcone debiutem, jaki na mnie czeka w samochodzie Rally2. Mam nadzieję, że naszym kibicom spodoba się niespodzianka, jakim jest Hyundai i20 N Rally2 – konstrukcja z najwyższej półki. Dla mnie dużo nowości, ale na testach już poczułem dreszczyk emocji i ile wrażeń z jazdy daje ten samochód.

To będzie wyzwanie, ale myślę, że z każdym kilometrem frajda będzie jeszcze większa. Plan jest jeden – ja i Adam celujemy w zwycięstwo, ale chcemy swoją jazdą przekazać Wam jak najwięcej emocji. Memoriał to impreza, w której sam udział jest wielkim wyróżnieniem, więc serdecznie wszystkich zapraszam na ten weekend do Wieliczki. Dziękuje naszym partnerom za wsparcie, a zespołowi za całą pracę z przygotowaniami. Trzymajcie kciuki i do zobaczenia na odcinkach.

Kluza Racing Team - Rajd Memoriał 2024

Grzegorz Kluza: - Na piąty start w Memoriale mocno podnieśliśmy sobie poprzeczkę, ale gdzie realizować marzenia, jeśli nie przed przyjaciółmi i swoimi kibicami. Od dawna chodziła mi po głowie myśl, żeby spróbować swoich sił za kierownicą „ośki” kategorii Rally4 i wspólnie z Kostka Serwis Motorsport, w ten weekend, zrealizujemy plan. Cieszę się, że będę mógł liczyć na wparcie Oli, która niezmiennie poprowadzi mnie przez odcinki Rajdu Memoriał. Nasza współpraca bardzo dobrze się układa, więc w tym roku musi być jeszcze lepiej.

Po testach Fiesty, jestem pod dużym wrażeniem możliwości tego samochodu i już wiem, że to będzie ciekawy weekend. Zobaczymy, jaką niespodziankę zgotuje nam pogoda, ale niezależnie od warunków, głód jazdy i rywalizacji jest ogromny. Czas najwyższy wracać za kierownicę i powalczyć o dobry wynik.

W harmonogramie znalazły się wszystkie najlepsze trasy i mocne punkty Rajdu Memoriał, więc potrzebujemy jeszcze tylko tłumów kibiców. Wierzę, że wielicka widownia nie zawiedzie i czeka nas piękne święto motoryzacji. Zapraszam na Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza - oddajmy wspólnie hołd dwóm ikonom motorsportu.