Przejdź do treści

Rally CommunicationUMA motowizja.jpg

Karol Krupa

BorgWarner Polish Racing Team przed 13. Wyścigiem Górskim Limanowa “Przełęcz pod Ostrą”

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski minęły już półmetek sezonu. Po ostatnim, bardzo emocjonującym wyścigu w Słowackich Banovcach, zawodnicy wracają na polskie trasy. Dla kierowców startujących w GSMP 13. Wyścig Górski Limanowa “Przełęcz pod Ostrą” to prawdziwe wyścigowe święto. Polska runda jest równocześnie rundą Mistrzostw Europy w Wyścigach Górskich.
opublikowano27.07.2022

13. Wyścig Górski Limanowa “Przełęcz pod Ostrą”, rozpoczyna drugą część sezonu GSMP. Na liście zgłoszeń widnieje 113 pozycji, a wśród nich najszybsi sportowcy z całej europy. Dla polskich zawodników to świetna okazja, aby porównać się do najszybszych kierowców starego kontynentu. W wielu przypadkach, zawodnicy jednocześnie zgłaszają się do klasyfikacji GSMP oraz do klasyfikacji EHC. 

Drugą część sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zespół BorgWarner Polish Racing Team rozpoczyna na bardzo wysokich pozycjach. W Klasyfikacji Generalnej, w kategorii pierwszej prowadzi Karol, który do tej pory zebrał 111 punktów. Jego przewaga nad zawodnikiem z drugiego miejsca to 13 punktów. W tej samej klasyfikacji, Szymon zajmuje czwartą pozycję, przy którego nazwisku widnieje 95 punktów, a strata do 3. miejsca to tylko 1 punkt! W Klasie 2 obaj zawodnicy zgromadzili jednakową liczbę punktów, jednak Karol częściej zajmował wyższe pozycje, co daje mu pierwsze miejsce. 

Szymon Piękoś

Szymon: Wyścig w Limanowej to jeden z moich ulubionych wyścigów, organizacja tutaj zawsze była na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu możemy gościć tutaj najszybszych kierowców z Mistrzostw Europy. Dla nas to świetna okazja, aby sprawdzić, jak wypadamy w porównaniu do nich. Nie ukrywam, że chcemy się pokazać z jak najlepszej strony i walczyć o jak najwyższe pozycje. Trzymajcie za nas mocno kciuki. Dziękuję naszemu sponsorowi, firmie BorgWarner, za tak mocne wsparcie w tym sezonie!

Karol Krupa

Karol: Tak jak powiedział Szymon, wyścig w Limanowej zawsze był na bardzo wysokim poziomie. Szeroka trasa, tarki na zakrętach i podwójne bariery sprawiają, że można pojechać trochę szybciej. Moja Skoda już jest naprawiona, kolejne usterki zostały usunięte i mamy nadzieję pojechać ten weekend przynajmniej na 100%. Wierzymy, że wszystko będzie działało perfekcyjnie i będziemy mogli skupić się tylko na jeździe.

Głównym sponsorem zespołu jest firma BorgWarner. Za obsługę techniczną samochodów odpowiadają firmy Autorace i CustomTechnology. Lekkie, karbonowe elementy poszycia samochodów dostarcza GT_gramtech. Bieżące informacje o przygotowaniach, startach i wynikach zespołu możecie śledzić na oficjalnej stronie na FB: https://www.facebook.com/BorgWarnerRacingTeam

Fot. Agencja UMA