Przejdź do treści

uma

Słodko-gorzki półmetek sezonu dla BorgWarner Polish Racing Team

W miniony weekend, w Słowackich Banovcach, odbyła się kolejna eliminacja Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Autopola Jankov Vrsok 2022, był 7. i 8. rundą tegorocznych mistrzostw. Sklasyfikowanych w cyklu GSMP było 44 zawodników, a wśród nich kierowcy BorgWarner Polish Racing Team, Karol Krupa oraz Szymon Piękoś.
opublikowano20.07.2022

Zespół do Słowackich Banoviec wyjechał już w czwartkowe popołudnie, aby w spokoju przygotować się do Odbioru Administracyjnego i  Badania Kontrolnego.

Wyścigowe zmagania rozpoczęły się w sobotni poranek od dwóch podjazdów treningowych. Oba treningi zostały przez chłopaków ukończone w czołówce stawki, co budowało świetne nastroje w zespole i optymistycznie budowało przed nachodzącymi podjazdami wyścigowymi. Po treningach, przyszedł czas na podjazdy wyścigowe, a te poszły Karolowi i Szymonowi bardzo dobrze. W kategorii 1, czyli samochodów “z dachem”, kierowcy BorgWarner Polish Racing Team zajęli miejsca na podium Klasyfikacji Generalnej. W obu podjazdach Karol okazał się być najszybszym kierowcą, co oczywiście przyniosło 1. miejsce w Klasyfikacji Generalnej. Szymon oba podjazdy wyścigowe ukończył na 3. miejscu i na takim też miejscu stanął na podium na koniec dnia.

Niedzielny harmonogram dla zawodników Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski był taki sam jak pierwszego dnia, tj. dwa podjazdy treningowe, a po nich dwa podjazdy wyścigowe. Karol od pierwszego niedzielnego podjazdu notował najlepsze czasy. W pierwszym podjeździe treningowym okazał się szybszy od swojego rywala z 2. miejsca o zaledwie 0,078s! W drugim podjeździe Karol wypracował już nieco większą przewagę, jednak nadal była ona mniejsza od 1s. Szymon swój pierwszy podjazd treningowy ukończył znacznie niżej niż wszyscy przewidywali, bo dopiero na 7. miejscu, jednak już na drugim podjeździe poprawił swój czas o 5s, co zaowocowało 3. czasem w stawce.

Po takich rezultatach w podjazdach treningowych, wszyscy spodziewali się zawziętej walki w podjazdach wyścigowych i tak też było. Karol swój pierwszy podjazd wyścigowy ponownie ukończył przejeżdżając trasę najszybciej. Niestety podczas drugiego podjazdu wyścigowego Skoda uległa awarii i karol podjazdu nie ukończył.

Tak podsumował ten weekend Karol, tuż po zakończeniu niedzielnych podjazdów:

Wczorajszy dzień był dla mnie super. Udało się wygrać 3 z 4 podjazdów, samochód sprawował się bardzo dobrze, dojechaliśmy bez awarii, więc bardzo się cieszę. Pierwsze miejsce w generalce, także byłem bardzo zadowolony. Dzisiaj niestety, troszeczkę gorzej, choć po pierwszym podjeździe prowadziłem w generalce. Niestety na drugim w Skodzie doszło do jakiejś awarii i musiałem się zatrzymać. Oczywiście chciałem dojechać do mety, mimo tej awarii, ale za samochodem mocno się dymiło, więc stwierdziłem, że nie chcę ryzykować pogłębieniem awarii. Ale jako zespół mamy się z czego cieszyć, Szymon dziś dojechał drugi w generalce, z czego jestem bardzo dumny i zadowolony.

Z tego miejsca chcę bardzo podziękować naszemu sponsorowi, firmie BorgWarner, bez którego by nas tutaj nie było. Dziękujemy naszym rodzinom za wyrozumiałość. Bardzo dziękujemy kibicom z polski, którzy licznie stawili się tutaj na trasie. No i oczywiście dziękuję mechanikom, którzy kolejny raz wykonali kawał świetnej pracy przy samochodach.

uma

Dla Szymona, niedzielne podjazdy okazały się nieco bardziej szczęśliwe. Swój pierwszy podjazd Szymon ukończył tuż za podium, na 4. miejscu, jednak na drugim podjeździe wyścigowym  udało mu się osiągnąć 2. miejsce w stawce. Swój występ podsumował następująco:

Weekend zaliczam do bardzo udanych. Ja ogólnie wyścig w Banovcach uwielbiam, to jest jedna z najwspanialszych tras wyścigowych w całym sezonie. Jest to trasa bardzo techniczna, wymagająca, dość dziurawa, trzeba naprawdę bardzo dobrze ustawić samochód, żeby dało się tutaj szybko podróżować. Wczoraj zająłem 3-cie miejsce w Klasyfikacji Generalnej samochodów “z dachem” co mnie w 100% satysfakcjonowało. Dzisiaj wyższe, 2-gie miejsce, ale ten wynik już tak nie cieszy. Najszybsi się popsuli, żałuję, że Karol dziś nie dojechał. Wracając do moich przejazdów, samochód spisywał się super i tutaj chciałbym serdecznie podziękować całemu zespołowi, który spisał się w ten weekend naprawdę, bardzo, bardzo dobrze.  No i oczywiście podziękowania dla naszego sponsora, firmy BorgWarner, która stale udziela nam ogromnego wsparcia i dzięki której mogliśmy tutaj wystartować.

Głównym sponsorem zespołu jest firma BorgWarner. Za obsługę techniczną samochodów odpowiadają firmy Autorace i CustomTechnology. Lekkie, karbonowe elementy poszycia samochodów dostarcza GT_gramtech. Bieżące informacje o przygotowaniach, startach i wynikach zespołu możecie śledzić na oficjalnej stronie na FB: https://www.facebook.com/BorgWarnerRacingTeam