Przejdź do treści

Rally CommunicationUMA motowizja.jpg

Grzegorz Kozera

Wojciech Socha przed 13. Wyścigiem Górskim Limanowa “Przełęcz pod Ostrą”

Drugą połowę sezonu rozpocznie prawdopodobnie najbardziej wyczekiwany w Polsce 13. Wyścig Górski Limanowa “Przełęcz pod Ostrą”. 9. i 10. runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski jest jednocześnie rundą Mistrzostw Europy w Wyścigach Górskich, co znacząco podnosi rangę zawodów. Wśród 113 zawodników widniejących na liście zgłoszeń, znajdziemy oczywiście zawodnika Automobilklubu Małopolskiego Krosno - Wojtka Sochę.
opublikowano29.07.2022

Sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski wkracza w drugą część. Po pierwszych 4 wyścigach cyklu, Wojtek zajmuje 4. miejsce w Klasie 5b z 31 punktami. Taką samą ilość punktów zebrał zawodnik z 3. miejsca, który jednak częściej zajmował wyższe pozycje. Do drugiego miejsca obaj zawodnicy tracą zaledwie 3 punkty. Taka sytuacja sprawia, że dla Wojtka, podium jest nadal w zasięgu ręki.

Wojtek: Trasa w Limanowej jest jedną z moich ulubionych i z wielką przyjemnością wybieram się na ten wyścig. Po Banovcach samochód przeszedł serwis, więc mam nadzieję, że w ten weekend będę mógł się skupić na jeździe. Chcę powalczyć o jak najlepsze rezultaty, bo zajmuję 4.  miejsce w Klasie z taką samą liczbą punktów co zawodnik na 3. miejscu, więc szanse na podium nadal są. 

Starty Wojtka w sezonie 2022 wspiera M-Ubezpieczenia. Za obsługę techniczną samochodu odpowiada Custom Technology oraz Autorace. Lekkie elementy poszycia dostarcza GT_gramtech.

Bieżące informacje o startach w sezonie GSMP 2022 znajdziecie na profilu https://www.facebook.com/wojciech.socha.clio