Przejdź do treści

Wojtek Socha

Wojtek Socha zadowolony po Autopola Jankov Vrsok 2022

Pierwsza część sezonu już za zawodnikami Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Wyścig Autopola Jankov Vrsok 2022, który odbył się w Słowackich Banovcach, był 7. i 8. rundą cyklu. Do Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zgłosiło się 44 zawodników, w tym 9 w klasie 5b, w której w tym sezonie startuje Wojtek Socha.
opublikowano21.07.2022

Autopola Jankov Vrsok 2022 odbył się w trzeci weekend Lipca (15-17.07.2022). Wojtek Socha na miejsce wybrał się już w czwartkowy wieczór, aby w piątek rano stawić się na Odbiorze Administracyjny i Badanie Kontrolne. Wojtek przez oba te etapy przeszedł bezproblemowo i mógł się w spokoju szykować do sobotnich podjazdów.

Zgodnie z formułą GSMP, każda runda rozpoczyna się dwoma podjazdami treningowymi. Pierwszy sobotni podjazd treningowy Wojtek ukończył na pierwszym miejscu w klasie. W drugim podjeździe treningowym Wojtek zanotował trzeci czas. Następnie przyszedł czas na podjazdy wyścigowe, które Wojtek pojechał bardzo dobrze. Pierwszy podjazd wyścigowy wojtek ukończył z czasem 2:12,970, co dało mu trzecią pozycję w klasie. Ostatni podjazd dnia Wojtek przejechał z czasem 2:12,953. Ostatecznie w 7. rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, Wojtek zajął 3. miejsce w klasie 5b.

Niedzielne podjazdy treningowe poszły zawodnikowi Automobilklubu Małopolskiego Krosno również dobrze. Pierwszy podjazd ukończył na szóstej pozycji, drugi już natomiast na trzeciej. Taka poprawa dobrze nastrajała przed nadchodzącymi podjazdami wyścigowymi. W pierwszym podjeździe wyścigowym w Clio doszło awarii skrzyni biegów. Mimo to udało się pojechać lepszy czas niż poprzedniego dnia. Pierwszy podjazd Wojtek ukończył na czwartym miejscu w klasie. Poprawa czasu o jedną sekundę w drugim podjeździe wyścigowym pozwoliła zająć Wojtkowi 3. miejsce. W 8. rundzie GSMP Wojtek zajął 4 miejsce w klasie, ze stratą mniej niż 1s do trzeciego miejsca podium.

Wojciech Socha: Jestem bardzo zadowolony z tego weekendu. W sobotę udało się pojechać bardzo dobre podjazdy które dały trzecie miejsce w klasie. W dzisiejszych podjazdach udało mi się poprawić czasy z pierwszego dnia, ale niestety konkurencja okazała się nieznacznie szybsza i kończę zawody na czwartym miejscu. Oczywiście weekend na plus. Samochód miał drobną awarię, ale nie była ona na tyle poważna aby wyeliminować mnie z zawodów. Najważniejsze, że zapisuję na swoje konto kolejne, cenne punkty w klasyfikacji sezonu.

Starty Wojtka w sezonie 2022 wspiera M-Ubezpieczenia. Za obsługę techniczną samochodu odpowiada Custom Technology oraz Autorace. Lekkie elementy poszycia dostarcza GT_gramtech.