Przejdź do treści

ElektromobilnośćEAutoTVP3Rally CommunicationUMA motowizja.jpg

UMA BORG

BorgWarner Racing Team przed 5. Wyścigiem Górskim Magura Małastowska

63 zawodników zgłosiło się do 5. Wyścigu Górskiego Magura Małastowska – trzeciej i czwartej rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski.
opublikowano14.06.2018

 

63 zawodników zgłosiło się do 5. Wyścigu Górskiego Magura Małastowska – trzeciej i czwartej rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Na liście zgłoszeń nie zabrakło reprezentantów BorgWarner Racing Team’u, czyli Szymona Piękosia (Mitsubishi Lancer EVO 8 grupy A) oraz Karola Krupy (Mitsubishi Lancer EVO 9 grupy N). Wyścig w małopolskiej Magurze Małastowskiej nieopodal Gorlic rozpocznie się już w najbliższą sobotę, a ceremonię ich zamknięcia oraz rozdania nagród zaplanowano na niedzielne popołudnie.

Szymon Piękoś: Po podwójnym zwycięstwie w grupie A podczas wyścigu w Załużu nie miałbym nic przeciwko temu, żeby ten wynik powtórzyć na trasie w Magurze Małastowskiej. Są to zawody o całkowicie odmiennej charakterystyce niż inauguracyjne rundy GSMP, więc nie grozi nam w ten weekend nuda. Będzie się liczyła odwaga, precyzja i wyczucie samochodu, a dość krótka i techniczna trasa nie zostawi nam marginesu błędu. To wszystko stwarza doskonałe warunki do ścigania i chciałbym, że w niedzielę wieczorem humory w naszym zespole były co najmniej tak dobre jak teraz.

Karol Krupa: Jak wymagająca jest trasa na Przełęcz Małastowską przekonałem się już w ubiegłym roku, kiedy to przy prędkości dwustu kilometrów na godzinę zaliczyłem groźne ratowanie. Mimo to bardzo lubię ten odcinek i z wielką radością oczekuję na pierwsze wyścigowe kilometry. Nie będę ukrywał, że celem na ten weekend jest zwycięstwo w grupie N, ale podchodzę z respektem zarówno do trasy, jak i do doświadczonych rywali, którzy z pewnością nie pozwolą na jazdę na mniej niż sto procent. Razem z całym zespołem liczymy także, że w przededniu wakacji nie zabraknie w Magurze kibiców, dla których przecież odbywa się to wyścigowe widowisko.

 

Głównym sponsorem zespołu jest BorgWarner. Za obsługę techniczną samochodów odpowiadają Custom Technology, a patronat medialny sprawują TVP3 Rzeszów oraz portal Krosno112.pl. Szczegółowe informacje o startach zespołu można uzyskać na profilu www.facebook.com/BorgWarnerRacingTeam.
 

Fot.: Agnieszka Wołkowicz