Przejdź do treści

Rally CommunicationUMA motowizja.jpg

uma

Pokaz mistrzów w Korczynie

16. Wyścig Górski Prządki, będący finałowymi rundami Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2019, rozpoczął się od Odbioru Administracyjnego i Badania Kontrolnego przeprowadzanych na Rynku w Krośnie
opublikowano27.09.2019

16. Wyścig Górski Prządki, będący finałowymi rundami Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2019, rozpoczął się od Odbioru Administracyjnego i Badania Kontrolnego przeprowadzanych na Rynku w Krośnie. Jak co roku była to okazja dla mieszkańców tego pięknego podkarpackiego miasta do spotkania się z kierowcami i oglądania sportowych aut. Szczególne zainteresowanie budziła grupa zabytkowych polskich samochodów, które podziwiać będzie można podczas dwudniowego finału Pucharu Południa w Jeździe na Regularność w Wyścigach Górskich, w tej konkurencji do startu dopuszczono 12 zawodników.

uma

W rozgrywanej w sobotę 28 września 13 Rundzie GSMP wystartuje 50 kierowców, którzy pięciokrotnie pokonają liczącą 4540 metrów trasę Korczyna – Czarnorzeki. Pierwszy z trzech podjazdów treningowych rozpocznie się o godz. 8:30, dwa podjazdy wyścigowe zaplanowano na godz. 14:00 i 16:00.

W Dworze Kombornia – Hotelu & Spa, który jest jednym z partnerów wyścigu, odbyła się konferencja prasowa, podczas której Wójt Gminy Korczyna, Jan Zych, przedstawił plany samorządu dotyczące wspierania przyszłych edycji wyścigu. Wśród nich montaż barier energochłonnych, co umożliwiłoby start w tych wyścigach bolidów.

uma

Dla kibiców, którzy jak co roku licznie pojawią się w Korczynie, organizator wyścigu – Automobilklub Małopolski Krosno, przygotował szereg atrakcji. Wzdłuż trasy wydzielono sektory do bezpiecznego oglądania wyścigu do których dojeżdżać będą specjalne busy w przerwach będzie można oglądać pokazy dryftu, na Rynku w Korczynie staną Foodtracki oraz będzie można podziwiać kolekcję aut używanych przez gwiazdy filmowe z USA w XX

Relację na żywo z trasy oglądać można na stronie www.wyniki-online.pl oraz www.gsmp.pzm.pl ; tam także śledzić można na bieżąco wyniki poszczególnych podjazdów.

16 Wyścig Górski Prządki został objęty patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.