Przejdź do treści

Rally CommunicationUMA motowizja.jpg

bolo

Szkolenie organizatorów Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski

W ubiegły weekend przy trasie wyścigu górskiego w Magurze odbyło się szkolenie dla grupy sędziów kierowników punktów obserwacyjnych, osób oficjalnych oraz organizatorów rund Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2019.
opublikowano25.03.2019

W ubiegły weekend przy trasie wyścigu górskiego w Magurze odbyło się szkolenie dla grupy sędziów kierowników punktów obserwacyjnych, osób oficjalnych oraz organizatorów rund Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2019.
Szkolenia podzielone było na dwie części. Pierwsze przygotowane dla kierowników i sędziów punktów obserwacyjnych i drugiej dedykowane dla członków ZSS, Sędziów Technicznych oraz osób oficjalnych.

Program szkolenia dla pierwszej grupy uczestników przewidywał 1,5 godziny szkolenia teoretycznego w którym zostały omówione zmiany w MKS, Regulaminie Ramowym GSMP oraz nowości dotyczące pracy punktów obserwacyjnych. Druga część szkolenia trwała 4 godziny i miała charakter praktyczny. Na wytyczonej trasie zabezpieczonej przez zaproszoną Policję oraz Strażaków z OSP, sędziowie na punktach PO mogli sprawdzić sowie umiejętności w symulowanych sytuacjach na trasie wyścigu.
Ćwiczenia głównie skupiały się na odpowiednim użyciu flag sygnalizacyjnych oraz na sprawnej komunikacji z CKW.

amk

uma

Druga część szkolenia miała charakter teoretyczny i rozpoczęła się od podsumowania ubiegłego sezonu. Na podstawie raportów obserwatora GKSS omówione zostały sprawy, które należy poprawić w sezonie 2019.
W związku z wprowadzeniem wielu nowości w 2019 roku do MKS, Regulaminu Ramowego GSMP ASWG i do Regulaminów EHC i IHCC FIA skupiono się na przeanalizowaniu nowych postanowień.
Rozmowy prowadzone były równolegle w następujących tematach, uzyskanie licencji trasy wyścigu, plan zabezpieczenia, przebieg badania kontrolnego również pod kątem PERFORMANCE FACTOR (EHC Limanowa) oraz prowadzenie i rozstrzyganie protestów przez ZSS.
Podczas drugiej części szkolenia, promotor Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski podsumował ubiegły sezon oraz przedstawił plany na nadchodzący.

W szkoleniu udział wzięło 75 sędziów, osób organizatorów i osób współpracujących z 7 automobilklubów.

Szkolenie zostało przygotowane przez Biuro Sportu i Turystyki Polskiego Związku Motorowego oraz Automobilklub Biecki.

LINK DO REGULAMINÓW

 

fot.: Marcin Bolo Wojciechowski, UMA Fotografia