Przejdź do treści

Rally CommunicationUMA motowizja.jpg

UMA

Szymon Łukaszczyk staje przed kolejnym sportowym wyzwaniem

Niecały tydzień po wywalczeniu swojego życiowego wyniku Szymon Łukaszczyk stanie do swojego kolejnego sportowego wyzwania.
opublikowano03.08.2018

 

Zwycięzca obydwu rund 10. Wyścigu Górskiego Limanowa już jutro zmierzy się z trasą w słowackich Banovcach nad Bebravou. Dla tegorocznego debiutanta będzie to pierwszy występ na trasie Jankov Vrsok. Obok walki o punkty w GSMP z czołowymi polskimi kierowcami zakopiańczyk będzie musiał stawić czoła także rywalom ze Słowacji i Czech. Gospodarze w Banovcach zawsze byli wymagającymi rywalami. Polacy, których na liście zgłoszeń pojawiło się 52 (wśród 120 wszystkich zawodników) również pojawią się w mocnym składzie. Szymon Łukaszczyk i Mitsubishi Lancer Evo przygotowany przez AMS Stopka Race & Rally Car Service będą ważnym wzmocnieniem ekipy biało – czerwonych. Emocje sportowe na najwyższym poziomie gwarantowane!

 

Szymon Łukaszczyk: Jesteśmy już w Banovcach, na zupełnie nowych dla mnie zawodach i trasie. Staje więc przed kolejnym wyzwaniem. Po Limanowej teraz emocje są jeszcze większe. Trzeba jednak podejść do tego weekendu z chłodną głową. Limanowa pokazała, że nasz plan na ten sezon przynosi efekty i cały czas się rozwijamy w dobrym kierunku. Teraz też cały zespół skupi się przede wszystkim na zbieraniu nowych doświadczeń. Mamy przed sobą zupełnie nową trasę i stawkę wzmocnioną przez czeskich i słowackich rywali. Trasa w Banovcach jest zdecydowanie bardziej rajdowa niż wyścigowa, więc nie będą to dla nas tak sprzyjające, jak te w Limanowej. Mam nadzieję, że z każdym podjazdem będę się czuł lepiej w tym nowym otoczeniu, a jazda będzie coraz pewniejsza. Priorytet to poprawianie czasów i meta, a wtedy przekonamy się, jaki przyniesie to wynik. To na co liczę, to jazda, która będę mógł się odwdzięczyć kibicom, za tą ogromną dawkę pozytywnej energii i wsparcie, które okazywali na Limanowej.

 

Wspólnie z Tatra Invest i AMS Stopka Race & Rally Car Service zapraszam do śledzenia rywalizacji w Banovcach. Mam nadzieję, że mimo odległości sporo z Was zdecyduje się spędzić ten weekend z naszym zespołem i całą stawką GSMP.