Przejdź do treści

Rally CommunicationUMA motowizja.jpg

uma

Roman Baran z kompletem punktów po Mistrzostwach Polski w Czarnej Górze

Wyścig Górski Stronie Śląskie – Czarna Góra był areną walki w drugiej odsłonie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2022. Dla Romana Barana był to kolejny wyścigowy weekend, który zamienił na podwójne zwycięstwo w Klasie 3b.
opublikowano08.06.2022

Wyścig Górski Stronie Śląskie – Czarna Góra był areną walki w drugiej odsłonie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2022. Dla Romana Barana był to kolejny wyścigowy weekend, który zamienił na podwójne zwycięstwo w Klasie 3b. Dla Rzeszowianina to już to trzecie oraz czwarte zwycięstwo z rzędu, a jego dorobek punktowy to maksymalne 32 punkty. Powiększył także przewagę nad głównym konkurentem, Robertem Sługockim (Mitsubishi Lancer Evo X) - do ośmiu oczek.

 

Cała stawka klasy, toczyła przez miniony weekend zaciekłą walkę o dziesiąte części sekundy. Razem z poprawiającymi się warunkami, rosło tempo rywalizacji. Najmniejsza różnica to zaledwie 0,019 sekundy. Roman Baran, dobrze wykorzystał trzy treningi i z każdym kolejnym podjazdem poprawiał swój wynik. Ostatecznie okazał się także najrówniej jeżdżącym kierowcą w swojej stawce. Najlepszą zapowiedzią emocji były wyniki trzPrzed finałowym podjazdem był drugi i miał do odrobienia 0,697 sekundy. Osiągnięty czas 1:41,120 s. pozwolił nie tylko na wygraną w klasie, ale dał też doskonały czwarty czas w klasyfikacji generalnej - najlepszy tegorocznych wyników reprezentanta L Racing Team.  

 

Niedziela rozpoczęła się pechowo, od problemów z przerywającym silnikiem, ale szybka reakcja zespołu, sprawiła, że Roman Baran w drugim przejeździe był już tylko 0,2 sekundy za bezpośrednim rywalem. W podjazdach wyścigowych, to kierowca z Rzeszowa dyktował tempo. Wygrał obydwa z nich, a z ponad sekundową przewagą sięgnął po czwarte zwycięstwo z rzędu. Niedzielę zakończył, jako szósty w „generalce”. To ważny sygnał, przed kolejną odsłoną sezonu, podczas 9. Wyścigu Górskiego Magura Małastowska (17 – 19 czerwca). Już dziś zapraszamy na rundy GSMP w Gorlicach!

 

uma

 

Roman Baran: - To był dla mnie ważny powrót na Sienną. Komplet punktów cieszy tym mocniej, że w najważniejszych momentach decydowały ułamki sekund. Wszyscy w klasie mieliśmy jakieś problemy, ale myślę, że każdy z nas mógł być w miniony weekend na najwyższym podium. Na jednym z podjazdów cała stawka zmieściła się w różnicy 0,345 sekundy, a tak zacięta walka daje najwięcej satysfakcji, zwłaszcza, gdy dzieje się to na tak trudnej technicznie trasie.
Nie obyło się bez drobnych problemów, ale zespół wykonał świetną pracę i szybko wróciliśmy do walki. Cztery zwycięstwa i komplet punktów w 3b, a do tego czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej w sobotę. Przed startem w Magurze bilans nie mógłby być lepszy, ale to motywuje nas do dalszej pracy. Liczę na to, że znów spotkamy się w tym składzie w piątej i szóstej rundzie.
Dziękuje wszystkim partnerom, na czele z NTB Profesjonalny styropian i wszystkim, którzy mocno wspierali nas w Czarnej Górze – sponsorom, rodzinie, przyjaciołom i ogromnej rzeszy kibiców. Do zobaczenia w Gorlicach.

 

W sezonie 2022 zespół Romana Barana obok NTB Profesjonalny styropian, wspierają: L Racing Team Liptak, Miasto Rzeszów – Stolica innowacji, Szik, Bendiks, Handlopex dystrybutor opon Paxaro, DBA Disc Brakes Australia, ATS – najlepsze felgi, B3Studio, Cutline, MPWiK Rzeszów, L Sport, mtuning.pl, Ecumaster, Motul, CR-turbo.pl, Acordi malowanie proszkowe, Carrera, Placard, MTD, Inter-Cars, Xtreme Clutch, NGK, Buchti.pl Promotion oraz TVP3 Rzeszów.