Przejdź do treści

Rally CommunicationUMA motowizja.jpg

Waldemar Kluza - Wyścig Górski Banovce 2023 - Kozera

Kluza Racing Team przed Wyścigiem Szczawne – bracia walczą po mistrzostwo

opublikowano15.09.2023

10 wygranych w tegorocznych rundach GSMP - taki wspólny dorobek sportowy maja w już tym roku wyścigowi bracia z Wieliczki. Ekipa Kluza Racing Team stoi przed szansą na najlepszy wynik w historii istnienia zespołu, ale do wykonania planu ostatniego, najważniejszego elementu. Wszystko rozstrzygnie się w ten weekend, gdy Waldemar Kluza i Grzegorz Kluza ruszą do walki o tytuły mistrzów Polski – pierwszy w klasyfikacji generalnej, a drugi w klasie 5B.

Waldemar Kluza, uzbrojony w tym sezonie w topowego wyścigowego Mitsubishi Lancera ze stajni AMS Stopka, deklarował na początku roku, że wraca by walczyć o najcenniejszą koronę i konsekwentnie dąży w tym kierunku. Do przypieczętowania drugiego mistrzostwa w karierze i powtórzenia sukcesu z sezonu 2017 brakuje pojedynczych punktów – o które zmierzy się z głównym rywalem – Grzegorzem Rożalskim.

W pojedynku o tytuł w Klasie 5B także pozostała czołowa dwójka, które przewodzi kierowca Renault Clio 2 Sport. Grzegorz Kluza ma jednak mniejszą przewagę nad rywalem (12 punktów), gdy w puli do zdobycia pozostaje nadal 16. Zawodnicy nadal muszą odliczyć dwa najgorsze wyniki z tego sezonu, więc w jednej z najliczniej obsadzonych stawek, walka na pewno będzie trwać do niedzieli, do ostatniego centymetra podjazdu 2520 metrowej trasy. Grzegorz w każdej tegorocznej rundzie osiągał życiowe czasy, prezentując ogromną wole walki i świetne tempo, które teraz musi potwierdzić debiutując na trasie w Szczawnem. To będzie weekend walki na najwyższych obrotach.

To nie koniec emocji, ponieważ przed zespołem kolejny podwójny weekend wyścigowy. Ponad 700 km od trasy finału GSMP wystartuje szósta runda Rotax Max Challenge Poland. Alan Kluza powalczy o punkty kategorii Junior Max, w której miesiąc temu w Słomczynie zameldował się na doskonałym drugim stopniu podium. Teraz areną rywalizacji będzie tor w Bydgoszczy.

Waldemar Kluza: Przyjeżdżamy na Podkarpacie walczyć o mistrzostwo Polski i zwycięstwo. To dla naszego zespołu świetny sezon, więc damy z siebie wszystko, żeby sięgnąć po piękne zakończenie. Z jednej strony szkoda, że to już finał, ale jestem ciekawy debiutu na nowej trasie. Jest krótka, ale bardzo szybka, a to ciekawe połączenie. Na mecie mogą decydować tysięczne sekundy, ale jesteśmy w gotowości na każdy pojedynek.

Poznamy w ten weekend nie tylko wszystkich mistrzów Polski, ale też pierwszego rekordzistę trasy i historycznego zwycięzcę, więc pula weekendu z Wyścigiem Górskim Szczawne jest kusząca. Trzymajcie mocno kciuki za całą stawkę i śledźcie wyniki wielkiego finału. Będzie się działo!

Grzegorz Kluza: Debiut nigdy nie jest łatwy, zwłaszcza gdy gra się o wysoką stawkę. Lekko w tym roku to już było, ale włożyliśmy całym zespołem ogrom pracy, żeby stanąć na linii startu i walczyć o tytuł. Wszystkie tegoroczne trasy znałem, więc miałem jakiś punkt odniesienia. Teraz będziemy musieli wypracować to wszystko na tylko dwóch podjazdach treningowych. To mocno podnosi poziom trudności, ale też czyni ten start wyjątkowym. Również dlatego, że mamy ostatnią okazję, by podziękować partnerom i kibicom, za te wszystkie miesiące wsparcia i zaufania. Zapraszam wszystkich na 1. Wyścig Górski Szczawne i życzę nam wszystkim pięknego zakończenia GSMP 2023. Walczymy!

W sezonie 2023, zespół Kluza Racing Team wspierają: ROWE Motor Oil, Stalco, Jania Construction, GT-Bergmann i AutoCzesciValdi.pl, AMS Stopka Race & Rally Car Service oraz QUATTRO SERVIS i HIGH-TEC.